Android Telefonunuzun Donmaması İçin Öneriler!

0

Pratik Bilgiler Mobil Cihaz bölümünden herkese merhaba,
Bu yazımızda yavaşlama,takılma,donma sorunlarının üst seviyelere cihazlarda bile yaşanabildiği Android platformunda sizlere bu sorunları yaşamanızı önleyici önlemler paylaşacağız.
1. Android platformunda telefonunuzu hızlandırdığını söyleyen bir çok program bulunuyor. Biz bu programları pek tavsiye etmiyoruz. Hemen hemen hepsi o anlık uygulamaları kapatıyor. Ancak Android’in çalışma mantığında özellikle sık kullanılan programlar olmak üzere bellekte yani ramde belli bir yer tutarlar. Gün içinde bu işlemi bir çok gerçekleştirmeniz batarya performansına olumsuz yönde etkileyecektir.
2.Cihazınızda kullanmadığınız uygulamaları yüklü olarak tutmayın. Dahili hafızanızın %85’ten fazlasını doldurmamaya dikkat edin. Dahili hafızanızın neredeyse tamamını doldurursanız telefonunuzun öncekine göre yavaş çalıştığını görebilirsiniz.
3.Cihazınızın ısındığını hissettiğinizde soğuması için kısa da olsa bir süre beklemek daha az takılma sorunu ile karşılaşmanızı sağlayabilir. Cihazınızdan alabileceğiniz en fazla performansı tabiki de alacaksanız. Ancak bunu cihazınızın aynı bizlerin sürekli yüksek hızda koşamayacağımız gibi sürekli olarak full+full kullanımı kaldırmayacağını unutmayalım. Aksi durumlarda bu size performans kaybı ve batarya ömründen kayıp olarak dönecektir.
Yazımızı okumak için vakit ayırdığınız için teşekkürler. Başka bir yazıda görüşmek üzere… Daha fazlası için bizi takipte kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz