Herkese Merhaba,

Bu yazımızda sizlere 1000 ₺ altında alınabilecek akıllı telefonları listeledik. Ülkemiz para biriminin USD ve EURO gibi para birimleri karşısında şuanki değere nedeniyle akıllı telefon fiyatları oldukça yükselmiş durumda. Bundan 3 yıl öncesinde 1500 – 2000 ₺ aralığında olan tepe model fiyatları bugünlerde 4000 – 5000 ₺ aralığına yükselmiş durumda.

1000 ₺ altındaki akıllı telefonlar giriş seviyesi diyebileceğimiz özelliklere sahip modeller. Ancak bir çok kullanıcı için yeterli performansı verebilecek seviyeye gelmiş durumdalar. Şimdi tavsiye ettiğimiz akıllı telefonları listeleyelim.
Bu listede yer alan ürünlerin fiyatları resmi garantili fiyatlardır.(Örnek olarak Lenovo K6 Note Lenovo Türkiye Garantili)

 

 

 

1. Lenovo K6 Note

 

 

Lenovo’nun oldukça dikkatimizi çeken bir modeli K6 Note. Zira donanım olarak benzer donanımı sunarak daha yüksek fiyat bandında yer alan modeller mevcut. Performans olarak günlük kullanımda – fotoğraf ve video çekme, sosyal medya kullanımı gibi – yeterli gelecektir.

Depolama kapasitesi olarak 32 GB bu seviyede oldukça iyi. Batarya tarafında da 4000 mAh batarya mevcut. Bu donanım ve pil kapasitesi ile çok yoğun olmayan kullanımlarda 2 günü rahatlıkla tamamlayacaktır.
Fiyatına gelecek olursak 990 ₺ civarında piyasada bulabiliyorsunuz.

 

 

 

 

2. Huawei P9 Lite

 

 

Bir diğer Çinli firma Huawei’nin bir modeli listemizde. Şu anda kampanya kapsamında 999 ₺’lik fiyatıyla P9 lite dikkat çeken bir diğer telefon.

Performans anlamında giriş-orta seviye civarında bir performans sunacaktır. Kalınlık olarak 8 mm’nin altında bir değerde. Genel kullanımda yoğun olarak kullanıldığında da 1 günü tamamlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

3. Sony Xperia L1

 

 

Sony’nin giriş seviyesinde yer alan bir modeli. Şu anda piyasada 999 – 1199 ₺ gibi fiyatlara bulunabiliyor. Xperia L1 önerdiğimiz diğer modellerden pil performansı olarak daha geride.

Performans anlamında benzer deneyimler sunacaktır. Çünkü K6 note ve P9 Lite modellerinde Full HD çözünürlükte ekran yer alırken Xperia L1 modelinde HD çözünürlükte ekran yer alıyor.

Bizce ilk tercihiniz olmamalı. Yine de alternatif olarak aklınızda olabilir. Sony’nin arayüzü oldukça stabil arayüzlerden. Günlük kullanımda 1 günü tamamlama noktasında bir miktar zorluk yaşanabilir. Yoğun kullanımlarda yetersiz gelebilir.

 

 

 

 

 

 

4. Nokia 3

 

 

Bizim ilk önerimiz olmaz. Özellikle Nokia markalı bir telefon kullanmak istiyorsanız önerimiz Nokia 5 ve üzeri bir model almanız yönünde olur.

 

Ancak bu yazımızda Nokia 5 fiyatından dolayı yer alamıyor. 1100 – 1200 ₺ gibi bir fiyata sahip modeli almak istiyorsanız takibe almanızı öneririz.

 

İndirimlerle 1000 ₺ civarında bulabilirsiniz. Nokia 3 modeli günlük kullanımda Sony Xperia L1 ile benzer bir batarya kapasitesine sahip olduğu için benzer şeyleri söyleyebiliriz. Ancak Nokia 3 modelinde daha küçük bir ekran yer aldığı için bir miktar daha avantajlı.

 

 

 

 

 

Bu yazımızın sonuna geldik. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz