Zula Süper Lig 4. Sezon Şampiyonu Galatasaray e-Spor oldu

0
Zula Süper Lig

e-Spor süresince hızla yaygınlaşan liglerden bir tanesi olan Zula Süper Lig, dördüncü kez sonuçlandı. Futboldaki başarısını e-Spor alanına da taşıyan Galatasaray, dördünü kez lig kupasını evine götürdü.

İstanbul İstiklâl Caddesinde yer alan Demirören İstiklâl AVM içerisinde yer alan Nonstop e-Spor merkezinde düzenlenen lig, 27 Temmuz tarihinde başlamıştı. 3 aylık bir sürenin ardından profesyonel oyunculardan oluşan on takımın mücadelesi sona erdi.

Epic Games, Fortnite Chapter 2 için dava açtı!

Zula Süper Lig şampiyonu Galatasaray e-Spor oldu

Yarı final karşılaşmalarında Bursa e-Spor ile Beşiktaş e-Spor karşı karşıya geldi. Galip gelen taraf Siyah-Beyazlılar oldu. Öte yandan diğer yarı final maçında ise 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray e-Spor mücadele etti. Kazanan Galatasaray E-Spor oldu.

Final karşılaşmasına da derbiye tanıklık ettiğimiz Zula Süper Lig, Beşiktaş ESpor’un ikinciliği ve Galatasaray e-Spor’unda birinciliği almasıyla sonuçlandı.

Futbol branşında talihsizlik yaşayan Bursaspor, e-Spor branşında başarılı olarak mücadele etti. Üçüncülük koltuğunu alan Bursaspor, ezeli rakipleri karşısında galibiyeti iki farkla kaçırdı.

ICE Warriors küme düşmedi

ICE Warriors bu yılda Play-out maçını kazanarak kümede kalmayı başardı. Bildiğiniz gibi e-Spor liglerinde de diğer sporlarda olduğu gibi lig sistemi yer alıyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz