Yerli oyun girişimi Ace Games, 7 milyon dolar yatırım aldı!

0
Ace Games

İstanbul merkezli oyun girişimi Ace Games, global ölçekte başarılı olacak mobil oyunlar geliştirmek hedefiyle 7 milyon dolar yatırım aldı.

Ace Games, Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi Actera liderliğinde, San Francisco merkezli dünyanın en başarılı risk sermayesi fonlarından NfX, mobil oyun sektörünün önemli bireysel yatırımcıları Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve ABD’deki başarılı Türk girişimci Kaan Günay’ın da katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı.

Hakan Baş: “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı

Ace Games kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş, yatırımı turuhakkında şunları söyledi: “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı. AceGames’de güçlü bir ekip kurduk, yatırım sonrası da ekibimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da destekleriyle katma değerli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve oyun dünyasının öncü isimlerini Ace Games çatısı altında bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.

Actera’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise “AceGames’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama faydasağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyiyerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmayadevam edeceğiz” denildi.

Dünyanın en başarılı oyun şirketleri arasında gösterilen Playtika, ayrıca Lyft, Trulia, Doordash ve Poshmark gibi şirketlerin yatırımcıları arasında bulunan NfX, Gigi Levy-Weiss önderliğinde yatırım turuna katıldı. Bu tura ayrıca Playfish kurucu ortaklarından, Supercell’in tohum yatırımcısı ve Superevil MegaCorp CEO’su Kristian Segerstrale, dünyanın önde gelen oyun platformu Stillfront’unkurucu ortaklarından Alexis Bonte ve New York merkezli Firefly’ın kurucu ortağıve CEO’su Kaan Günay katıldı.

Ortaklık sürecinde Ace Games’in danışmanlığını BASE AKAvukatlık Bürosu, Actera’nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi Avukatlık Ortaklığı ve PricewaterhouseCoopers üstlendi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz