Seagate firması tarafından Xbox’a özel olarak geliştirilen SSD ile kullanıcılara hem alan kazandırmak amaç edinmiş hem de anlayacağınız gibi oyun yükleme sürelerini düşürmek amaçlanmış. Bildiğiniz üzere konsollarda bu süre bi’ hayli can sıkan bir durumdur.

Depolama İşi Sorunluydu

Bildiğiniz gibi konsollar en fazla 500 GB civarıyken 1 TB’a artmış ve harici olarak SSD & HDD takabilme olanağı sağlanmıştı. Depolama neden sorunlu diyebilirsiniz.

Şöyle ki kutulu oyun yerine dijital oyun satın alanlar oyunu haliyle indirmek zorunda ortalama bir oyun 30-40 GB desek 10 oyun yükleseniz konsola 500 GB’nin dolmasına az kalacaktır.

Xbox ve PlayStation için optimize edilmiş harici sürücü üreten Seagate, geçtiğimiz günlerde Game Drive Xbox SSD isimli sürücüsünü satışa sunmuştu.

500 GB, 1 TB ve 2 TB seçenekleri bulunan Game Drive Xbox SSD, oyun açılış hızlarını arttırmasıyla dikkatleri üzerine topluyor.

Kendi Diski ile Bu Diskin Farkları

Yapılan denemelerde Xbox One X’in kendi HDD’si Assassin’s Creed Odyssey’i 2.30 dakikada yüklerken, bu ürün 1.30 dakikada açabiliyor.

Netflix uygulamasını 10 saniye yerine 3 saniyede açıyor.

Tüm uygulamalarda neredeyse iki kat hızlı tepkime (açma) imkânı sağlayan disk fiyat bakımından oyun sevenleri birazcık zorlayacak gibi duruyor.

İşte oyunlardan açılış süreleri:

Ürünün 1 TB fiyatı 240 dolar iken 2 TB fiyatı 470 dolar konsolun kendisinden bile pahalı durumda.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz