Gameloft ve Microsoft arasındaki işbirliği sonucunda seçili bazı mobil oyunlar Xbox Live servisine taşınıyor. Gerçekleştirilen işbirliği sonucunda oyuncular,Xbox Live fonksiyonlarına mobil cihazlarından ulaşabilecek. Xbox Live destekli mobil oyunlar da bu işbirliği sonucunda açıklandı.

Gameloft logosu

Xbox Live destekli mobil oyunlar belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Gameloft ve Microsoft işbirliği sonucunda oyunculara yönelik bazı özellikler duyuruldu. Xbox Live hesabına sahip olan oyuncular konsolda olduğu gibi mobilde de Xbox başarımlarının kilidini açabilecek. Xbox sıralama tablosunda yer alan oyuncular aynı zamanda mobil üzerinden arkadaş listelerine de erişebilecek.

İşbirliğini duyuran Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın ardından Gameloft Operasyon Direktörü Baudouin Corman da bazı açıklamalarda bulundu. Xbox Live servisini mobile destekleyecek ilk partnerden biri olan Microsoft, aynı anda konsol, PC ve mobili bir araya getirerek oyuncuların oyun zevkini artırmayı hedefliyor.

Yeni Xbox Live güncellemeleri yalnızca seçili oyunlar için geçerli olacak. Bu seçili oyunların Asphalt 9: LegendsAsphalt 8: Airborne ve Dragon Mani Legendsolduğu açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz