Beklenen Xbox Konsol güncellemesi geldi!

0
Xbox konsol güncellemesi

Google News Abone Ol

Xbox Konsol güncellemesi yayımlandı. Yeni nesil konsolların yaşam kaynağı olan güncelleme konsollara iniş yapıyor. Microsoft, veriyi yolladı. Yeni nesil konsollar tüketicilere ulaştıklarında bazı özellikleri yüzde 100 tamamlanmamıştı. Konuya el atan şirket, eksiklerini gidermiş durumda diyebiliriz. Bu neticeyle XBOX konsollarında beklenilen özellikler kullanıma sunuldu.

XBOX konsol güncellemesi yayımlandı

Xbox konsol güncellemesi

Konsol ilk geldiğinde sadece bir adet dinamik arka plan kullanılabiliyordu. Söz konusu güncellemenin ardından birçok arka plan uygulanabilir şekilde konsola yüklenmiş durumda.

Xbox konsol güncellemesi

Oyun içerisindeyken ekranda çıkan uyarılarla birlikte içeriklerin HDR modunda olduğunu bileceğiz. Bununla birlikte SDR’den HDR’a otomatik geçiş yapıldığında ekranda AUTO HDR diye uyarı çıkacak ve oyuncular, HDR görüntü kalitesinde oynadığını bilecek.

Xbox konsol güncellemesi

Kütüphane içerisinde uygulama ve oyunlar ikiye ayrılacak; sembol olarak X|S amblemi olan uygulama ve oyunlar yeni nesil konsol için optimize edilmiş anlamına gelecek.

Uzun zamandır beklenen bir özellik ise Xbox Game Pass‘e gelen yeni oyunları önceden yükleyebilme olanağı. Yani artık satın aldığınız bir oyunu önceden yükleyebileceksiniz. Son olarak Microsoft, Xbox Insider Programı‘na Xbox Series X|S konsollarını kaydetme özelliğini de ekliyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz