Xbox Game Pass ana sayfası
Xbox Game Pass ana sayfası

Bu yazımızda Xbox Game Pass servisini inceledik. PC oyunculuğunun yeni devrimlerinden birisi olan Game Pass’in dev arşivinden birbirinden güzel oyunları deneyimleme şansı elde edebilirsiniz. Üstelik başlamadan önce değinmek istiyoruz. Microsoft’un Electronic Arts (EA) ile yaptığı antlaşmayla birlikte EA Play üyeliği de bu servisle birlikte ücretsiz sunuluyor. EA Play inceleme yazımıza tam buradan ulaşabilirsiniz.

Xbox Game Pass ile neler yapabilirsiniz?

Xbox Game Pass servisine üye olmakla birlikte yapabileceğiniz pek çok güzel şey var. Mesela yeni çıkış yapmış oyunları ek bir ücret ödemeden oynayabilmek gibi. Buna ek olarak çıkan bir oyunun önceki versiyonunu oynayabilirsiniz. Mesela FIFA 21 şu anda 420 TL gibi bir fiyata satılıyor. Fakat Game Pass servisinde üyeliğiniz dahilinde kaldırılana kadar hiçbir ek ücret ödemeden oynayabilirsiniz.

Bizim asıl amacımız olan Football Manager serisi; evet, doğru duydunuz… SEGA tarafından da antlaşma mevcut. FM 21 servisten kaldırılıyor. Zira Football Manager 2022 betadan itibaren servise eklendi. Bu bağlamda tam sürüme 300 TL vermek yerine aylık bir abonelikle oyunu FM 23 çıkana kadar oynayabileceksiniz.

Xbox uygulamasını bilgisayarınıza kurduktan sonra servise dahil olan oyunlarını sisteminize yüklemeye başlayabilirsiniz. Oyunun Xbox Mağaza sayfasına eriştikten sonra oyun için iki farklı seçenek çıktığını göreceksiniz: Yükle, Satın al.

Yükle: Oyunu indirmenizi sağlar. Sisteminize indirilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.
Satın al: Oyunun tam sürümünü satın almanızı sağlar. Game Pass üyeliğiniz devam ediyorsa yüzde 20 indirimli olarak satın alabilirsiniz. Böylece üyeliğiniz bitse bile satın aldığınız oyunu süresiz olarak oynamaya devam edebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz EA kısmına değinmek istiyoruz. Origin hesabınız yoksa hemen oluşturun. Zira Origin hesabınızı Game Pass ile eşleştirdiğiniz taktirde EA Play üyeliğiniz de bedava olarak başlayacaktır. Böylece FIFA, NFL ve Battlefield gibi yapımları da indirip oynama şansına erişeceksiniz. Genel olarak FIFA ve Football Manager oynamak için almaya değecek bir servis diyebiliriz.

Xbox Game Pass PC ücreti ne kadar?

Aylık olarak iki farklı paketle sunulan PC versiyonu tek başına 29.99 TL fiyata sahip. Ultimate servisiyle birlikte ise 44.99 TL fiyata mâl oluyor. Eğer ki evinizde Xbox konsolunuz varsa hem PC hem de konsola ayrıyetten 29.99 TL vermek yerine 44.99 TL ödemiş olursunuz. EA Play servisi konsolunuzda da aynen geçerli ve çalışır durumda olacaktır.

ÖZET…

Servisle alakalı özetimiz aşağıdaki gibidir;

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz