Teşekkür: Desibel Ajans’a ve Desibel Ajans’tan Mert Bey’e davet ettikleri için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Dün oynanan 2019 Kış Mevsimi Finali kapsamında Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi müsabakasında karşılaşan iki ezeli rakip, istekleri ve hedefleri için Riot Games E-spor sahnesinde karşı karşıya geldiler.

Karşılaşma öncesinde Riot Games Ülke Müdürü ve Vodafone tarafından da ufak açıklamalar yapıldı.

Ev sahibi olan Riot Games, bu sektöre 100.000.000-TL üzerinde yatırım yapıldığını, ilerleyen yıllarda da bu tutarın çok çok üstünde bir yatırım ve geleceğin olduğunu söyledi.

Geçmiş etkinliklerden sizlere hatırlatmak isterim (Teknokroki) İş Bankası’da bu sektöre ciddi yatırım yapan firmalar arasında.

Vodafone, bildiğiniz Ganer Paketleriyle haftalık 10 TL gibi bir ücretle YouTube‘da geçerli SINIRSIZ internet paketi sunuyor. Buda bu tür müsabakaların yayımlandığı zaman özgürce takip edebilmenizi ve heyecana ortak olmanızı sağlıyor.

Karşılaşma saat 14.00 civarında başladı. Öncesinde bir saatlik bir ön program vardı. Burada alanı gezip, görüşler alındı.

Twitch ve YouTube oylarına göre, favori takım 1907 Fenerbahçe‘ydi. Bahçeşehir Supermassive‘de öyle gösterildi ancak müsabaka başlarında değildi.

Buradaki bazı fotoğrafları Instagram hesabımızda hikâye ve gönderi olarak da atmıştık. Takip ederek anlık görebilirsiniz → @teknokroki

1907 Fenerbahçe Bayrağı
Bahçeşehir Supermassive Bayrağı


Alanda Bahçeşehir Suppermasive ürünleriyle beraber birçok figür satılıyordu. Sahne girişinde mağazaya uğrayarak desteklediğiniz takımın lisanslı E-spor ürünlerini alabiliyorsunuz.
Bahçeşehir Supermassive – 1907 Fenerbahçe genel istatistikleri

Analiz masası (program öncesi ön yorumcu ekip), değerlendirmelerinde yarı yarıya oran çıktı. Dört kişinin ikisi 1907 FB derken diğer yarısı da BS dedi.

Aşağıda iki takımdan birer oyuncunun istatistikleri verilmiştir.

Bahçeşehir Supermassive Zeitnot istatistikleri

Görseli görmekte zorluk yaşarsanız üzerine sağ tıklayıp yeni sekmede aç diyebilirsiniz.

1907 Fenerbahçe Ruin istatistikleri

Alana oyuncular gelmeden önce salonun atmosferi doğrulandı diyebilirim. Oyuncu anonslarından önce, seyircileri coşturan sunucu, müthiş bir etkileşim olduğunu bizlere gösterdi. Özellikle Fenerbahçe’nin E-Spor Şubesi’ne de ilgisi olan taraftarlar alanda çoğunluk sağlamıştı.

Alan hemen hemen bu şekilde en arka kısmı VIP alanı kapsıyor. Oraya girebilmek için VIP davetiyeye sahip olmalı ya da VIP bileti satın almalısınız.

İki takımın maça başlarken çıkarttığı ilk beş

1907 Fenerbahçe ilk beş

Bahçeşehir Supermassive ilk beş

**Seride 3-0 yapan ya da 3-2 yapan kazanabiliyor. **

Oyun ilk etapta daha çok Bahçeşehir’in üstünlüğü ile gidiyordu ancak işler öyle olmadı. İlk etapta skorları ve altınları toplayan Bahçeşehir Supermassive, 3-0 kaybederek Kış Mevsimi’nde ikinci oldu.

Bu kapsamda Avrupa biletini de cebine koyan sarı-lacivertli ekip, oraya gidince de 3-0 alıp döneceğiz diyerek seyircilerini heyecanlandırdı.

Kupa kaldırma ve teslim töreninden sonra gerekli ödüllerin verilmesi için Sayın Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk alana geldi ve gençlerin özellikle bilişim ve oyunlarla ilgili olarak örnek gösterdiklerini söyledi.

Ziya Selçuk ayrıca bilişim ve oyunların bu şekilde kullanılması durumunda negatif bir durum olmadığının da altını çizdi.

Bu hafta vefat eden Can Bartu‘da unutulmadı. 1907 Fenerbahçeli oyuncular ödül töreni öncesi Bartu’nun resimleri bulunan atkı ve t-shirtleri giyerek alan geldiler.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi’ni zaferle noktalayan 1907 Fenerbahçe, senenin ilk uluslararası etkinliği olan 2019 Sezon Ortası Turnuvası için Avrupa’da ülkemizi temsil etme hakkını da kazandı. Vietnam’ın Ho Chi Minh ve Hanoi şehrinde 1-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek ön elemeler ve grup aşamasını geçen takımlar, yarı final ve final serileri için 17-19 Mayıs tarihleri arasında Taipei şehrinde mücadele edecek.

Temsilcimize şimdiden başarılar diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz