Evet, girer girmez nasıl olduğunu ya da olduğunda bir fark olup olmadığını sorar gibisiniz. Hepsinin detayları yazımızda olacak merak etmeyin. Tek istediğim, yazıyı DİKKATLİCE okumanız olacaktır.

Twitch’de mobil ödeme ile abonelik

Bildiğiniz gibi Twitch Türkiye’de geçerli olan ödeme yöntemlerinden birisi de mobil ödeme yöntemidir. Daha önce sizlere BKM Express ile ödeme yapmayı göstermiştim. O yazıya şuradan ulaşabilirsiniz:

Şimdi konuya girelim. Önce abonelik sisteminden bahsedip ardından hızlıca ödeme adımına geçeceğiz.

Üç tip abonelik sistemi vardır bunlar sırasıyla: Kademe 1, Kademe 2 ve Kademe 3‘tür. Fiyatları ise: 4.99 $ + %18 KDV, + 9.99$ + %18 KDV ve 24.99$ + %18 KDV olmaktadır. (kredi/banka, BKM Express ve havale)

Mobil ödeme de tabii ki alınmakta ancak bu yöntemlere nazaran daha az kesinti yapılmaktadır.

Şimdi, aşağıdaki örnek linki bırakıyorum. Açılan adrese abone olmak istediğiniz Infulencer’ı aratın ve ardından üzerine tıklayın.

https://subs.twitch.tv

CosmoxTV abone ol sayfası

Birde unutmadan bu işlemi yapabilmek için Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone abonesi olmanız gereklidir.

Abonelikler kendi içerisinde de 3’e ayırlır. 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık peşin ödeme yapabilirsiniz.

Kurdan dolayı genelde kademe 3 içerisindeki 3 ve 6 aylık ödemeler mobil ile yapılamıyor, işlem limitini aşabiliyor.

Abone ol dedikten sonra böyle bir sayfa çıkacak.

İstediğiniz planı seçtikten sonra contiune diyerek devam edin. Bu arada ben bu haberi yazarken 4.99$ = 29,78 ₺’dir. Ancak Twitch kuruna göre 31,00 TL’ye sabittir.

Çıkan ekranda PaybyMobile‘i en solda çıkar genelde, onu seçin. Ardından çıkan ekrana GSM numarasını yazın ve gelen SMS’e EVET yazıp gönderin. Aboneliğiniz başlayacaktır. Seçilen plana göre aylık, 3 aylık ya da 6 aylık süreler dolunca bir ok adar daha otomatik yenilenecektir.

İptal etmek için;
https://www.twitch.tv/subscriptions adresinden abone olduğunuz kanallar listelenir. İptal etmek istediğiniz kanalı bulup ayarlar simgesine basın (kanal üzerinde var olacak) ardından “Aboneliği Yenileme” ye basarak çıkan pencereden sorulan soruya cevap vererek işlemi yapın.

Böyle yaparsanız otomatik yenilenmez ve son 3-4 gün kala mail gelir. İsterseniz o linkten tekrar ödeme yapabilirsiniz. Sorularınız olursa cevatemre@teknokroki.com ‘dan mail atabilir ya da yorum bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz