Yayıncı platformu olarak da bilinen Twitch, bildiğiniz üzere belirli aşamalar sonucunda, Kademe 1Kademe 2 ve Kademe 3 olarak çeşitli abonelik sistemleri sunuyor. Twitch Prime‘a daha sonra değineceğim.

Kademe 1 abonelik sistemi

Fiyatı 4.99 dolar olan bu abonelik türünde yayıncı, doğrudan desteklenir; bazı ifadeler (sohbet emojileri, reklamsız yayın izleme [istisna içerir]) gibi özellikler yer alıyor.

Örnek verecek olursak ben Pinti Panda kanalına 2 aydır aboneyim. Not: sadece örneklendirmek içindir.

29 adet abone ifadesi yer alıyor örneğin iki tanesi şöyle: pintiCAY ve pintiTUP. Diğer üst versiyonlarda fiyat yükseliyor ve yayıncıya bağlı olarak farklı simgeler eklenebiliyor.

1, 3, 6, 12, 24, 36, 48 ve 60 ay gibi abone rozeti de yayıncı tarafından sisteme ekleniyor: Bazı yayıncılar 1 aylık abone, 3 aylık abone, 6 aylık abone, 1 yıllık abone, 2 yıllık abone, 3 yıllık abone ve 4 yıllık abone hatta 5 yıllık aboneye kadar ekleyebiliyor.

Kademe 2 abonelik sistemi

Fiyatı 9.99 dolar olan bu abonelik türünde, yayıncı doğrudan desteklenir; bazı ifadeler kullanıma açılır. Fark olarak yayıncıya daha çok destek olursunuz.

Kademe 3 abonelik sistemi

Fiyatı 24.99 dolar olan bu abonelik türünde, yayıncı doğrudan desteklenir; bazı ifadeler kullanıma açılır. Farklı olarak özel abone emojisi de eklenebilir.

Twitch kanalınızı yönetme

Evet, sizin de hesap açmanız gerekli. Bir kullanıcıya abone olmak için: subs.twitch.tv /wtCN , PintiPanda, KendineMuzisyen, Jahrein, Tugay_Aloglu gibi.

Kanala abone olduktan sonra: https://www.twitch.tv/subscriptions adresinden yenilemesini kapatarak ertesi ay ücret almasını engelleyebilirsiniz veya kademesini düşürüp yükseltebilirsiniz.

Soru ve görüşlerinizi, yorumlarda belirtebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. twitchle pek aram yoktur da bir soru soracağım 1 ay abone olsak 2.3. 4. ay abone olmak zorunlu mudur mesela birine 1 ay abone olup 1 ay dolduktan sonra biz abone olmasak birşey olmaz değil mi ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz