Türkiye FIBA Esports Open 2 turnuvasında yer alıyor!

0
FIBA Esports Open 2
Google News Abone Ol

Ülkemiz Uluslararası Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği NBA 2K turnuvasında ilk kez temsil edilecek. Bu yıl ikinci kez düzenlenen TESFED Türkiye Kupası NBA 2K turnuvasının galipleri ülkemizi FIBA Esports Open 2‘de temsil edecek. FIBA Esports Open 2 ismiyle 12-20 Aralık tarihlerinde düzenlenecek turnuvada ülkemizi milli takım olarak temsil edilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Espor Federasyonu iş birliği sayesinde ülkemiz bu turnuvada ilk kez temsil edilmiş olacak.

Milli takımımızda Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın NBA 2K kazananı 1907 Fenerbahçe Espor oyuncuları tüm kadrosuyla yer alıyor. Galatasaray Espor‘dan da Can Macit Boy kadroda yer alacak. Milli takımda yer alacak 1907 Fenerbahçe Espor oyuncuları Birkan Cengir, Eren Demirtaş, Fatih Toprak, Görkem Göksu, Kadir Pektaş ve Tansu Aksoy. Avrupa bölgesi grup maçlarında mücadele edecek takımımızın genel menajerliğini Emre Aksoy üstlenecek. 

Esporda uluslararası rekabet artıyor

Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın Dota 2, Tekken 7 ve PES şampiyonlarının Uluslararası Espor Federasyonu (IESF) Dünya Şampiyonası bölge elemelerine katılımının ardından, Türkiye bu kez de FIBA Esports Open 2’de resmi olarak temsil edilecek.

Ülkemiz Fiba Esports Open 2’de, bu oyunun yaygın olarak oynandığı Almanya, Birleşik Krallık, İtalya, İspanya, Ukrayna, Rusya, İsviçre, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerin katılacağı finallerde yarışacak.

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir: “Şampiyonlarımızın başarılarıyla ülkemizi gururlandıracaklarına inanıyorum”

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, federasyonun kuruluşundan bu yana en büyük hedeflerinin Türkiye’yi espor alanında dünya çapında bir marka haline getirmek ve bu sporu geniş kitlelere sevdirmek olduğunu kaydetti. Türkiye’nin tek resmi espor kupası olan TESFED Türkiye Kupası’nı bu yıl ikinci kez ve daha büyük çapta bir organizasyon olarak hayata geçirdiklerini anlatan Alper Afşin Özdemir şunları söyledi:

Kupa, bu yıl büyüyerek ve önemli yeniliklerle yoluna devam ediyor. Geçen yıldan farklı olarak, pandemi sebebiyle aldığımız sağlık tedbirleri kapsamında karşılaşmalar online platformda yapılıyor. Bu yıl önemli bir gelişme daha yaşanıyor. Tekken 7, PES ve Dota 2’nin şampiyonlarının ülkemizi bölgesel elemelerde resmi olarak temsil etmelerinin ardından, bu kez de NBA 2K milli takımımız FIBA’nın uluslararası turnuvasında ülkemizi temsil edecek.

Türkiye’yi esporda uluslararası alanda başarılara imza atan bir ülke haline getirmek için çıktığımız yolda, bu hedefimizi artık hayata geçirmeye başladık.

Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptığımız iş birliği bu alanda atılmış en önemli adımlardan biridir. Resmi temsiliyeti daha da geliştirerek tüm branşlarda çıkaracağımız şampiyonlarla uluslararası espor şampiyonalarında önemli başarılara imza atacağız. Şampiyonlarımızı kutluyor ve yurt dışında elde edecekleri galibiyetlerle bizi gururlandıracaklarına yürekten inanıyorum.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz