TEKKEN 7’yi Değerlendiriyoruz!

0

Evet, değerli okurlarım. Bildiğiniz gibi haziran aynını başında piyasaya çıkan TEKKEN 7 her serisinde olduğu gibi bizlere Arcade Battle‘ı sundu. Ama bazı karakterler gitmiş bu üzdü açıkçası. Street Fighter’den da karakter eklenmesi bence olumsuz. Jack-7‘nin oyunda olması olumlu yanlardan bence çünkü yıllarca yer almış bir karakter. Tabi oyunun baş taçları da var olmaz mı? 🙂

Heihachi Mishima ve Kazuya MishimaTEKKEN 7‘de dikkatimi çeken başka bir özellikse, karakterlerin kıyafetlerinin üstüne ek kıyafet ekleyebilmek. Yani TEKKEN 6‘da sadece ana kıyafetin üstüne kişileştirme yapılabilirken TEKKEN 7′de 3. ve 4. kıyafetlerde eklenebiliyor.

Her yeni seride Arcade Battle‘ın finalinde yeni bir karakter ekleniyor. TEKKEN 5: Jinpachi MishimaTEKKEN 6 AZAZEL ve TEKEKN 7‘de ise KAZUMI var. Ancak TEKKEN 5 ve TEKKEN 6‘da olmayan bir artı da karakter seçim ekranında final bölümünde yer alan karakteri seçebilmek. 5 ve 6’da seçilemiyordu.

 

 

Street Fighter‘da olan bir takım özelliklerin sonradan bu oyuna eklenmesi de üzdü. Ben bu oyunu tavsiye ediyorum ama eksi yanlarını söylüyorum. 🙂 Kombo olayı yani Süper Güç misali bir olay TEKKEN 7‘de daha yeni eklendi. He unutmadan Devil Jin & Devil Kazuya bu seride de var.

Kazuya ile maç yaparken Devil moda geçebilirsiniz. Oyunu Türklerde YouTube’da çektiler. Şimdi konunun özeti şu; her seriden bu yana eklenerek, güzelleştirilerek gelindi. Bu sene ilk kez bilgisayara çıktı. Özür diliyorum Street Fighter X TEKKEN‘di ilk çıkan.

Açık konuşmak gerekirse, TEKKEN 7, satın alınabilir bir dövüş oyunudur. Ama sırf Senaryo Modu oynamak için almayın. Arkadaşlarınızla dövüşmek için, online olarak dövüşmek için ve klasik Arcade Battle‘da dövüşmek için. 🙂

Atariler, PS1’ler, PS2’ler, PS3’ler ve şimdide PS4’lerde yer alan seri çok büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Gözümü şimdiden TEKKEN 8‘e çevirdim ben 🙂

 

 

Junior Kazuya vs Heihachi Fight! 🙂 Diyerek yazımızın sonuna gelelim. Okuyanlara çok teşekkür ederim. Yeni yazılarda görüşmek üzere.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz