Take-Two resmen antlaşmayı sağladı: Codemasters satıldı!

0
Take-Two - Codemasters

TakeTwo Codemasters antlaşması resmen sonuçlandı. İki şirket yapılan görüşmelerin ardından işlemleri başlattı. Yapılan görüşmelerde Take-Two Interactive’in hedefinde Codemasters’ı satın almak vardı. İkili görüşmeler ile başlayan süreç nihayet sonuçlandı ve satış işlemine onay verildi.

Take-Two Codemasters satış işlemleri onaylandı

Take-Two - Codemasters

Take-Two CEO‘su Strauss Zelnick, Codemasters ile gerçekleştirilen satış konusunda “Satın alma işlemini Codemasters yönetim kurulu ile birlikte duyurmaktan son derece mutluyuz. Codemasters, endüstrinin en sevilen ve ticari olarak başarılı olan yarış serilerinden bazılarını yaratma konusunda ünlü bir geçmişe sahiptir ve teklifimizin spor portföyümüzü tamamlayacağına ve şirketimizin uzun vadeli büyüyüşünü artıracağına inanıyoruz. Ayrıca, Codemasters’ın üst düzey yönetim ve geliştirme ekiplerini Take-Two ailemize davet etmeyi ve en yüksek kalitede eğlence deneyimleri sunma vizyonumuzu paylaşmayı istiyoruz. Sektörümüzdeki en yenilikçi, yaratıcı ve verimli şirket olmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Antlaşma kapsamında 956 milyon dolar ödenecek ve satın alım 2021 yılının başında gerçekleşecek. Codemasters’ın en popüler oyun serileri arasında ise Formula 1 ve Dirt gibi yarış oyunları yer alıyor. Formula 1 hayranları ise bu satın alımdan endişe duyuyor. Take-Two’nun oyun için mikro ödeme getirebileceğinden korkuluyor. Zaman geçtikçe F1 2020 ve F1 2021’de durumu net bir şekilde göreceğiz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz