Steam’den Kredi Kartsız Alışveriş Yapmak!

0

Bu yazımız tamamen 18 yaş altındakilerin Steam’den bir banka kartıyla oyun almasını anlatmak için yazılmıştır. Steam‘i kullanabilmek için en az On üç (13) yaşında olmak zorundasınız. Steam bunu onayladıktan sonra üyelik açar ancak, sizden doğum tarihi, T.C. numarası gibi bilgileri istemez. Peki diyeceksiniz ki, “Ben ergin ‘reşit’ değilim nasıl kart alacağım?” Çok basit. 12-18 yaş aralığında iseniz yani 17’ye kadar. Türkiye İş Bankası‘na ait olan İlk İmza Bankamatik Kart çıkartacaksınız. Peki bu kartı almak için neler gerekli? Nasıl oyun alacağım? gibi soracağınız soruları cevaplamaya çalışacağım.

 

 

  

 

 

İLK İMZA BANKAMATİK KARTI İÇİN GEREKEN ŞARTLAR!

Bu kartı temin edebilmek için; veliniz/vasiniz ile birlikte size en yakın İş Bankası Şubesi’ne kimliklerinizle gitmeniz yeterlidir. Kimliklerinizi verdikten sonra size yaklaşık 10-15 tane imza attıracaklar. Adı üstü “İlk İmza” 🙂 Neyse, gerekli işlemler yapıldıktan sonra kartınız 1 hafta ile 2 hafta içerisinde İş Bankası Şube’nize gelecektir.  Sisteme kaydettirdiğiniz mail ve telefonunuza bilgi gelecek diye biliyorum. Üstelik kartı alıkrne herhangi bir ücrette ödemeyeceksiniz. 

 

 

Öğrenci olduğunuz için, kart aidatı ve hesap işletim ücreti gibi ücretler sizden kesilmeyecek, ta ki 18 yaşınıza girene kadar. 🙂 O zaman İlk İmza Bankamatik kartınız, Bankamatik Kart (Troy/Visa) markalı olarak dönüştürülecek. Ve ücret kesintisi yapılabilecek. Tabii eskisi gibi değil ancak yılda 2 defa diye biliyorum. Hesap işletim ücreti işlenecek. 

 

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi gelecek kartınız. Sağ üstte bulunan Maximum logosu kartınızın Maximum özellikli Bankamatik Kart olduğunu gösterir. Bunun anlam ise, İş Bankası (Maximum) poslarında, Maximum üye iş yerlerinde örneğin: İş Bankası Kültür Yayınları Şube’lerinde, Cinemaximum’larda harcama yaptıkça Maxi Puan kazanırsınız. Bu puanları da yukarıda örnek gösterdiğim iki yerde kullanabilirsiniz. Ancak öyle kolay kolay puan birikmez. Ben 35 TL harcama ile 73 kuruş puan biriktirdim. Birazcık yüklü bir miktar gerekebilir. Neyse gelelim tatlı kısma Nasıl Steam’den Alışveriş Yapacağım? Çok kolay. Öncelikle, alacağınız ürünü seçiyorsunuz. Ardından sepete ekleyip, söyleyeceğim ödeme yöntemini seçiyorsunuz. Bu işlem için kartınızın fiziki olarak elinizde olması gereklidir. Aksi taktirde işlem yapamazsınız. 

 

MasterCard (BoaCompra) yöntemini seçin. Aşağıdaki resimdekine göre Türkiye bayraklı MasterCard’ı seçin yani.

Ardından sözleşmeyi kabul edip devam edin. Karşınıza böyle bir ekran gelecek:

“Satınalımı Sonlandırma” butonuna bastıktan sonra kart bilgilerinizin girileceği sayfa açılacak.

Ardından bilgileri girdikten  sonra öde butonu ile 3D Secure sayfasına yönlendirilirsiniz. Bankaya kayıtlı cep telefonunuza SMS gönderilecektir. Gelen şifreyi ekrana girince ürün size teslim edilir. Gördüğünüz gibi sizin kartınızın logosu olan “Maestro” da aşağıda yer alıyor.

İlk İmza Kart ile ilgili bilgilerin hepsine;

► https://goo.gl/vsRC4F adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz