Steam’den Büyük Yenilik!

0

Steam’in yaptığı büyük yenilik karşısında hayranlıkla kala kaldım. Steam Bakiyelerimizi yalnızca kendi hesabımıza değil, arkadaşlarımızın hesaplarına da yollayabiliyoruz. 10, 20, 50, 100 ve 200 TL seçenekleri ile yollanabiliyor. Üstelik yurt dışında Steam’in dahilindeki ülkelerde ikâmet ediyorsanız bu kartları fiziki olarak satın alıp Steam hesabınıza ekleyebilirsiniz. 

  
  Hediye kartları Steam üzerinde eşya almaya, oyun almaya, oyun içi satın alım yapmaya kullanılabilir. Azami gönderim tutarı yukarıda belirttiğim gibi 10 TL’dir. Kartla ödeme yaparsanız kesintisiz yollayabilirsiniz. Ancak sitede fiziksel kartlar bulunuyor da deniyor. Şu an için maalesef Türkiye’de bulunmuyor. Steam’in sitesinde ülkemiz yer alsa da Game Sultan gibi mağazaların adreslerini veriyor. Ancak satılan ülke/ülkelerde yaşıyorsanız nakit karşılığı alarak oyun satın alımı yapabilirsiniz.

 

  

Bunlardan göndermek istediğinize tıkladıktan sonra arkadaş listenizden arkadaşınızı seçmeniz istenir. Çok dikkat edin yanlış bir kişiye gönderirseniz özellikle 200 TL geri alamayabilirsiniz! Seçtikten sonra normal alışveriş yapar gibi ödeme adımını tamamlıyor, ücretinizi gönderiyorsunuz. Artık yolladığınız kişi güle güle harcıyor 🙂 

Steam Digital Gift Cards; https://goo.gl/h5kShZ

Bana göre eksi özellikleri var. E-PIN sitelerinde 3 ve 5 TL gibi seçenekler var. Bu tutarlar Steam’e de eklenmeli ayrıca; gönderici kişinin Steam’e üye olma zorunluluğu olmamalı bence. Çünkü alıcının e-mail adresini yazarak ödemesini yaparak daha pratik ödeme yapabilir. Sırf bunun için belki Steam üyesi olmak istemeyenler olabilir.

Neyse bol harcamalar ve iyi günler!

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz