steam-beta-sohbet-etme

Herkese merhaba değerli okurlarımız. Umarız iyisinizdir. Bizi soruyorsanız biz iyiyiz çok şükür. Not: 24 Haziran’da siyasî seçimler olduğu için yorum atarsanız geç dönebilirim bu yüzden kusura bakmayın.

Vakit kaybetmeden konumuza dönelim. Steam Sohbet arayüzü BETA sürüm olarak yayımlanmıştı bildiğiniz gibi. Bende test kullanıcıları arasına katıldım ve bu arayüzü deneyimlemeye başladım.

 

Bir hafta kadar deneyimledikten sonra sizlere değerlendirme yazısı yazmaya karar verdim. Öncelikle iyi yanlarını yazacağım sizlere.

Steam Sohbet BETA Arayüzü Değerlendirmesi 

Eskisine nazaran çok daha iyi diyebileceğim bir arayüzü var. Bazen Discord’a çok benzetiyorum Steam BETA Arayüzü’nü. Bir diğer fark ise şöyle. Arkadaşlarınız adlarını değiştirdiğinde onlara birer takma ad ekliyorsunuz ya, işte bu sürümde onlarla sohbet ederken onların takma adları çıkıyor. Tıpkı böyle:

steam-beta-sohbet-etme

Arkadaşlarınız artık çevrimiçi oluşları ve oyun oynayışlarına göre sıralanıyor. En üstte yer alan beş arkadaşımı önce listede gezinirken oraya sürükledim. Eğer öyle yaparsanız her zaman sohbete hızlı başlamanız için onlar orada olacaklardır.

Mesela listemde üç kişi PUBG oynuyor. Diğer oyunlara girenler de alt kısımda listeleniyor. Eskiden bu yoktu bu artı bir özellik. Özellikle oyun daveti gönderirken işinize yarayacaktır.

 

Arkadaşınızın profil resmine bir kere tıklamanız halinde sohbet pencereniz açılacak ve iletişim kurmaya başlayabileceksiniz. Ayrıca arkadaşınızın profil resmine farenizi getirince profili gizli değilse Steam seviyesi ve profilinde sabit olan rozet geliyor. Örnek:

steam-profil-on-bilgi-paneli

Ayrıca neden sadece PUBG’de böyle bilmiyorum. Şu anda bu oyun için neden özellikle listeleme yaptı anlamadım. Eski sürüme göre bir diğer fark profil fotoğrafınız ve adınız sağ üst köşeye taşınmış. Resminize basınca hesap adı, bakiyesi, detayları ve profil sayfasına giden link oraya kamufle edilmiş.

 

Tavsiye Edilmeyecek Yanı

Bana göre bir yanı yok ancak, eski arayüze alışanlar bu güncellemeyi genele açıldığı zaman birazcık şaşkın, özlemli günler yaşayabilirler. Belki Steam gelen geri dönüşlerden sonra bu sürümü yayımlamaz da. Bakalım tamamen kullanıcı memnuniyeti söz konusu.

 

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, herkese bol oyunlu günler.

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar, Steam uygulamanızda ayarlar kısmından Beta katılımınızı kaldırarak denemenizi rica ediyorum. Düzelmez ise buradan tekrar dönerseniz konu ile ilgili cevap vermeye çalışacağım; teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz