Steam Hafta Sonu Fırsatları!

0

Steam’de yer alan sadece cuma-pazartesi veya bir haftalıkta olabilir bu; indirimleri olur. Bu indirimlere Hafta Sonu Fırsatı olarak başlık atarlar. Steam hesabınız ile birlikte satın aldığınız bu oyunların indirimleri bittiğinde kalan ücret toplamı sizden talep edilmez. Yani oyunun eski fiyatı istenmez aksine indirimli iken ne kadara alırsanız alın, ömür boyu o fiyatla sahip olursunuz. “Bilmeyen yeni kullanıcılar için bahsettim.”

 

 

Bu hafta iki tane oyun Hafta Sonu Fırsatı’nda yer almakta. Bunlar; Life is Strange Franchise Paketiyle Undertale’dır.  Eski yazılarımızda nasıl Steam alışverişi yapılır göstermiştik. Lakin; 2018’e girmekle beraber yeni Steam kullanıcıları da olduğu için tekrar  göstereceğiz. Steam’de en çok kullanılan kredi / banka kartı ödemesi nasıl yapılır onu göstereceğim.

Kredi kartı ►Steam’de VISA/Mastercard kredi kartı markaları geçmektedir. JCB, Troy veya American Express kartları geçmemektedir. Türkiye’de ikâmet ediyorsanız Boacompra üzerinden alışveriş yapmalısınız. İşlem esnasında bankanıza kayıtlı cep telefonunuzun açık olması ve SMS alabiliyor olması gereklidir.

  

 

İlk olarak böyle bir ekran gelir.

Satın alma yöntemi ürüne göre değişmektedir. Hediye olarak satın al seçeneği bu ürün için bulunmamaktadır.

  

Ürünü sepete ekledikten sonra ödeme yöntemi seçilir. Aşağıdaki resimde gösterdiğim resim; üstteki resmin normalde sağ tarafında yer almaktadır.

Ardından böyle bir ekran gelecektir.

“BoaCompra’ya Devam Et” seçilince sizi böyle ekran karşılayacaktır.

Ödeme yöntemi doğruysa, bir sonraki adıma geçmek için; “Satınalımı sonlandırma” butonuna bastıktan sonra ödeme bilgilerinin 5 dakika içinde girilmesi gereken sayfa sizi karşılayacaktır.

  

Buraya kart sahibinin adını, kart numarasını, son kullanım tarihini ve CVV / CVV2 kodu girilmelidir. Bankanıza kayıtlı cep telefonuna onay SMS’i de gönderilecektir. Ancak BoaCompra sizi bu sayfaya atacaktır. “Bankanıza göre pencere boyutu / ekran boyutu değişebilir.

Gelen şifrenizi de girdikten sonra “Gönder” tuşuna bastıktan sonra kartınızdan para çekilir ve oyun size teslim edilir.

  

 

Bu mesajdaki şifreyi bir üst görselde gösterdiğim yere giriyoruz. Kartımızdan para çekilmiş oluyor.

 

Alışveriş yapmayı da gösterdiğimize göre biraz da oyunlardan bahsedelim. 

 

Life is Strange’in Franchise hâli indirimlidir. Bunun anlamı oyuna ait DLC’ler tek pakette daha ucuza yer alacak. Oyunu Lüks Sürüm’e yükseltme mâliyeti: 59,89 TL “oyunla birlikte.” Oyunda yer alan, “2, 3, 4 ve 5.” bölümler ücrete tabiidir. Bu paketle birlikte 7,75 TL ödeyerek tüm bölümlere erişim hakkı kazanırsınız. Size tavsiyem oyunun 1. bölümünü ücretsiz denemeniz ve hoşuna giderse 7,75 TL verip tüm bölümleri açmanız. Bu bölümlerin 2 ve 3. bölümleri 30 Ocak 2015, 4. ve 5. bölümleri 28 Temmuz 2015 – 20 Ekim 2015 tarihlerinde yayımlandı.

 

 

 

 

 

  

Bir sonraki oyunumuz; Undertale ise 15 Eylül 2015’de oyun severlere buluşmuş. İnceleyen 76B kişiden %95’i olumlu inceleme yazmış. Oyun kendi başına 9.00 TL, müzik paketiyle 13.50 TL’dir. Ayrı ayrı alırsanız indirimli olarak 18 TL olmaktadır. Keza oyuna sahipler sadece 9.00 TL vererek müzik paketini alacaklarına göre zarara uğramazsınız.

Aşağıda iki oyununda linkini bırakacağım. Not: linkler Google URL Kısaltma Servisi ile kısaltılmıştır. Tıklayabilirsiniz.

 

Life is Strange Franchise  ► https://goo.gl/YbFwjK

Uunertale ► https://goo.gl/sz6D29

Herkese mutlu oyunlar diliyorum. Hoşça kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz