Steam

Steam oyun inceleme algoritması için yeni hamle yapıldı. Valve, söz konusu hamlesiyle özelliklerine özellik katmayı amaçlıyor.

Kaynağı Reddit’e dayanan bilgilere göre, bir Reddit kullanıcısının başlık açtığı bu algoritma, inceleme yenileme sorusunu oyunculara soran bir Steam Beta yazılımı olduğunu ortaya çıkartıyor.

Öncelikle oyun inceleme özelliğinden yararlanmak için ücretsiz oyunları da inceleyebilirsiniz. Ancak ilgili özellik için Steam mağazası üzerinden en az 5 USD harcama yapmanız gerektiğini belirtelim.

2K’da kan kaybı! WWE 2K20 çıktı ve sonuçlar iç açıcı değil!

Steam oyun inceleme algoritması için yeni adım

Steam oyun inceleme

Uzunca yıllardır bu özelliği bünyesinde barındıran Valve, oyunların ilk beş dakikası sonrasında inceleme yazma imkânı sağlıyor. Bununla birlikte oyun alacak olan bir kullanıcının oyunculardan aldığı fikirler sayesinde oyuna olan bakış açısı değişebiliyor.

Peki bu algoritma için yapılacak olan değişim ne? Neye dayanıyor? Bu soruların cevabını bulalım.

PunnyCausal isimli kullanıcı açtığı başlıkta Destiny 2 oyununa ait incelemesini güncellemek isteyip istemediğinin sorulduğunu söyleyen bir cümle kullanmış.

Güncelleme yapmak isteyip istenmediği sorulacak

Bu bilgiler ışığında hesabınız üzerinde ilk kez incelediğiniz oyunlar için sunulacağı tahmin edilen özellik, her 60 dakikalık oyun deneyimi ardından size bu soruyu sormaya devam edeceğe benziyor.

Özelliğin olumlu geri dönüşler alması durumunda tam sürüm yazılıma da dahil edilmesi söz konusu olabilir.

Beta katılımcısı olarak sizde getirilen bu yeniliklere erişebilirsiniz. Ayarlar kısmından beta istemcisini yüklemeniz ve Steam’i yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

İstemciyi yüklemek için buraya tıklamanız yeterli olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz