Steam İndirimleri: SUPERHOT!

0

Zamanında YouTuberların da videosunu çektiği SUPERHOT Steam’de indirime girmiştir. 25 Şubat 2016’da yayımlanan oyunu artık duymayan yoktur diye düşünüyorum. Çünkü dediğim gibi, YouTuberlar videosunu çekmişti. Oyun hakkındaki sistem gereksinimleri, incelemeler, ekran görüntüleri ve mağaza sayfası linki için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

SUPERHOT ( 25 Şubat 2016)

SUPERHOT: 25 Şubat 2016 tarihinde Steam Mağazasında yayımlanan bir Aksiyon ve Bağımsız Yapımcı oyunudur. Şahsen ben bu oyunu YouTuber olan Murat Engin Ekin’in videosundan görüp, duymuştum. Oyundaki olay zaten anlatılmaz yaşanır diyorum; çünkü, videosunu izlediğim zaman, öyle olduğunu gördüm. İlk olarak Sistem Gereksinimlerini inceleyip, nasıl bir bütçe ve bileşenle bu oyunu açabiliriz, onu kavrayacağız.

SUPERHOT oyununu açabileceğiniz bileşenler en az şu şekildedir;

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz
  • Bellek: 4 GB Bellek
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 650 (1 GB, Bellek)
  • Boş Disk Alanı: 4 GB

SUPERHOT oyununun önerilen Sistem  Gereksinimleri ise şöyledir;

  • Intel Core i5-4440 3.10 GHz
  • Bellek: 8 GB Bellek
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 660 (2 GB, Bellek)
  • Boş Disk Alanı: 4 GB

Önerilen  bileşenlere baktığımızda, oyunu grafiksel anlamda yüksekte açabilmek adına, birazcık iyi bileşenlere sahip olunmalı. Tabi bence çok pahalı bir sisteme ihtiyaç yoktur. 1500-2000 TL’lik bir masaüstü sistemi ile rahatça açılabilecek bir oyun gibi duruyor. Bileşenleri öğrendiğimize göre, şimdide incelemelere bir göz atalım.

Toplamda, 10.399 kullanıcı bu oyunu Steam üzerinden incelemiştir: “Bu veriler, 23 Nisan 2017, 04:00 sularında elde edilmiş olup, gün geçtikçe artıp azabilir.” 9.015 kullanıcı bu oyunu tavsiye ederken, 1.384 kullanıcı bu oyunu tavsiye etmiyor. 6.224 kişi Steam’den almışken, 4.175 kişi ise, Steam dışı üçüncü parti firma, hediye, anahtar aktif etme yollarıyla oyuna sahip olup, Steam’de incelemiştir. Türkçemize ait inceleme sayısı ise 72’dir. Dilimizde birazcık az bir rakam olmuş. Çünkü böylesine güzel bir oyunu az kişi almış. Günümüzdeki Türkiye’nin internetinin kötü olması orjinal oyunların alımını düşürüyor. Çünkü, Steam eşittir internet bağlantısı demektir. Adil Kullanım Noktası veya Kotası olduğundan dolayı hızlar 3 Mbps’ye indiriliyor (300 KB/S). Bu hızla oyun indirmekte malum, uzun zaman alacağından ve oyunların pahalılığından oyuncular Torrent sitelerine yöneliyorlar.

Oyuna ait birkaç ekran görüntüsünü aşağıda sizlere sundum. Onun haricinde başka oyunlarda da, bu yazdıklarım geçerlidir. Özellikle GTA gibi 67 GB’den fazla boyutu olan bir oyunu 3 Mbps ile indirmek 2.5-3 gün sürmektedir.

Ben muhabbete dalıp gitmişim; bu oyunun fiyatını söylemeden olmaz ki. Neyse aklıma gelmişken fiyatını da sizlere sunacağım. Bu oyunu indirimsiz bir şekilde almak isterseniz, 39 TL’lik bir tutar ödemek zorundasınız. He şimdi indirim ile bu tutar 27 Nisan tarihine kadar sadece 26.13 TL oldu. Ürün pazarlar gibi ama “sadece” kelimesi ile söylemek bir zevkli oluyor 🙂 Ek olarak bir şey söylemek istiyorum. Bu oyunumuzda gayet uzun metinler yazdım, keşke her haberimizde, böyle olabilsem ve sizlere sürekli çok bilgi, yazı, içerik ve görsel aktarabilsem diyorum kendime. İlerleyen haberimizde gerekirse günde bir tane girip kaliteli girmek istiyorum. 5 tane girip az yazılı girdikten sonra bir zevk, anlam, bütünlük ve kalite ifade etmez.

SUPERHOT’u almak isteyenler, “link” yazılı yazıya basarak, mağaza sayfasına ulaşabilirler. Aşağıdaki görsele tıklayarak da, mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz. Görseli göremeyenler “link” yazısına basarak gidebilirler.

Başka bir oyun haberimizde görüşmek üzere; herkese mutlu 23 Nisan’lar dilerim!

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz