Öncelikle okurlarımız arasında, “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı”TEOG’a girecek herkese başarılar dilerim.

Yepyeni bir oyun haberimiz ile karşınızdayım. Bugün yapılan Hafta Ortası İndirimlerinde indirime giren oyunlardan birisi, “The Long Dark”dır. Oyun hakkında, çıkış tarihi, türü, fiyatı, incelemeleri ve sistem gereksinimleri gibi maddelerini sizlere aktaracağım.

Öncelikle belirtmeyelim ki bu oyun, “Erken Erişim” oyunudur. Erken Erişim “Early Access”. Bu tür oyunlar dediğimiz gibi, değişebiliyor veya aynı kalabiliyor.

The Long Dark (22 Eylül 2014)

The Long Dark: Bu oyun,  Macera, Bağımsız Yapımcı ve Simulasyon türünde bir oyundur. Ek olarak ise başlıkta sunduğum gibi 22 Eylül 2014 tarihinde yayımlanmıştır. Arayüz bakımından Türkçemizi destekliyor. Ancak Türkçe seslendirme yok. 22 adet Steam Başarımı içermektedir. Bu başarımları oyunlardaki belirli bölümleri istenildiği gibi yapma, tamamlama, belirli zorlukta oynama veya oyunu tam bitirme gibi durumlarda açılan bir şey olabilir. Bu oyundan oyuna değişmektedir.

Oyunun Sistem Gereksinimleri aynen aşağıdaki gibi olup, Steam Mağazasına girilmiş şeklidir. Değişiklik gösterebileceği gibi, doğruda olabilir. İşte bileşenler;

  • İşletim  Sistemi: Windows XP
  • İşlemci: Dual-Core Intel i5 CPU @2 GHz +
  • Bellek: 4 GB Bellek
  • Ekran Kartı: 512 MB Bellekli, Intel 4xxx Serisi
  • Depolama: 1 GB boş alan

İncelemeleri de inceleyeceğiz. 😉 Nasıl bir cümle oldu öyle ya. Neyse, oyunu toplam olarak 23.940 kişi incelemiştir. Önemli not: Bu veriler 26 Nisan 2017 01:00-02:00 arasında alınmış olup, ilerleyen zamanlarda artabilir, azalabilir, değişebilir veya yok olabilir.

22.515 kişi bu oyunu desteklerken, 1.425 kişi oyunu desteklemiyor. Türkçemiz ile 1.036 adet inceleme bulunuyor. Ve bu incelemeler, “Erken Erişim” incelemesidir. Oyun Erken Erişim’den çıktıktan sonra da inceleneceğine göre, bu veriler artacaktır.

Oyunla ilgili başka bir bilgi vermeye gerek kaldı mı? Evet kaldı. Fiyatı. Her nedense fiyatını vermeyi son anda hatırlar oldum ben oyunların. 31 TL’lik bir fiyatı mevcuttur. %50 indirim yapılmıştır ve fiyatı 15.50 TL’ye inmiştir.

Linkini aşağıdaki, “Link” yazılı yazı da ve görselde bulabilirsiniz.

Başka bir haberimizde daha görüşmek üzere; herkese iyi hafta ortaları.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz