SON DAKİKA: PlayStation 5 çıkış tarihi sızdırıldı!

0
PS5 Ne Zaman Çıkacak - 2

PlayStation 5 çıkış tarihi sızdırıldı. Oyuncuların merakla beklediği konsol, sayılı günlerle birlikte oyuncularla buluşacak. Corona Virus (COVID-19) nedeniyle evlerde kaldığımız şu günlerde oyun sektörü açısından mutlu edecek bir gelişme oldu. Sony, konsolun kontrolcüsü DualSense’i yakın zamanda tanıtmıştı. Şimdi sırada PS5 konsolu var.

PlayStation 5 çıkış tarihi ortaya çıktı

PlayStation 4 konsolu gibi sonbaharda çıkış yapacağı düşünülen PS5, oyuncuların daha az beklemesiyle sonuçlanabilir. Ortaya çıkan bir iddia bu durumu işaret ediyor. VGC’nin haberine göre, Sony’den bir yetkili konsolun mayıs ayı sonu gibi çıkış yapacağını ifade etmiş durumda. Xbox Series X için de kolları sıvamış olan Microsoft yönetimi herhangi bir aksilik olmaması durumunda konsolu mayıs ayı içerisinde çıkartmayı planlıyor. PS5 ve Xbox Series X eş zamanlı çıkış yapabilirler.

Ekstra olarak oyunlar için de müjdeli haber geldi. E3 2020 fuarı 9-11 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan fuar iptal edilmişti. İşte buna sebep olarak oyunların tanıtımları erken tarihe çekildi. Hatta bu oyunlar arasında PS5 ve Xbox Series X oyunlarının da yer aldığı iddia ediliyor.

Sizce PlayStation 5 çıkış tarihi ne zaman olacak?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz