Rockstar Games yönetimi değişkenlik gösterdi

0
Rockstar Games yönetimi

Grand Theft Auto 6 ile gündeme gelen Rockstar Games yönetimi değiştirerek tekrardan gündeme geldi. Uzunca yıllardan sonra şirket değişim yaptı.

1998 aralık ayında şirketin kurucu ekibinden olan Dan Houser şirketten ayrılma kararı aldı. 21 yıllık macera sona erdi.

Asus ROG Strix GeForce RTX 2080 Super White Edition duyuruldu!

Rockstar Games yönetimi değişti

Aralık 1998 tarihinde şirketi kuran Sam Houser, Dan Houser, Terry Donovan, Gary Foreman, Jamie King ekibinde ayrılık yaşanmış oldu.

Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto gibi popüler yapımların mimarı Rockstar, kurucularından birisini kaybetmiş oldu.

Houser kardeşler 21 yıllık süreçte beraber çalışıyordu. Hatta Dan Houser GTA serisinin önemli isimlerinden bir tanesiydi. Arka planda yaptığı çalışmalarıyla oyunun iyileştirmelerini yapıyordu.

Şirketin yöneticisi olan Dan, mart ayında resmî olarak şirketle olan bağını kesecek. Yerineyse kardeşi Sam Houser yönetici koltuğuna oturacak.

2000’li yılların başında faaliyete geçen şirket, pek çok başarılı oyun yayımladı. Max Payne, Grand Theft Auto ve Red Dead serisi bunlardan bazıları.

Resmî bir açıklama yapılmaksızın GTA 6 çıkış tarihi hakkında sıkça gündeme gelen Rockstar Games’in yöneticisi bu olaylardan sonra ayrılınca oyuncuların kafasına GTA 6 projesi takıldı.

Dan’nin bu projeden dolayı ayrılmış olma ihtimali dedikodular arasında yer alıyor. Mart 2020’de görevi sona erecek olan yöneticinin yerine de kardeşinin geçeceğini tekrar hatırlatalım.

Son olarak bu yıl içerisinde PlayStation 5 gibi yeni nesil konsolların gelmesi bekleniyor. Dolayısıyla GTA 6’nın; PlayStation 4, Xbox One, PC ve PlayStation 5’e gelmesi de muhtemel. Xbox cephesinde yeni konsol gelmesi durumunda oraya da dahil edilecektir. Tabii ki Google Stadia oyunları arasına da dahil edileceğinden şüphe yok.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın. Güncel yazılar için de tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz