Riot Games E Spor Arena

Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve League of Legendsin mimarı Riot Games, Ülkemizde de ciddi yatırımları ile dikkat çekiyor. 100 milyon TL’yi aşan yatırımlarıyla E-Spor’a önem verdiğini kanıtlayan firma, bugün İstanbul Ataşehir’de bulunan Watergarden Alış-veriş Merkezi‘nde idi.

AVM’nin son katında açık alana E-Spor Arena’sı kuran Riot Games bugün E-Spor Federasyonu Başkanı ve Riot Games Ülke Müdürü protokol imzalayarak sahnenin açılışını yaptı.

Ardından da TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım alanı ziyaret etti. Basın mensuplarına E-Spor hakkında açıklamalarda bulunan Yıldırım, E-Spor’un ülkemize faydalı olduğunu, ön yargılı olan ailelere de; dersler de yapılacak oyun da oynanacak şeklinde açıklamalar yaparak gençlerin yolunu açtı.

İşte etkinlikten fotoğraflar:

Riot Games E-Spor Arena Açıldı

 

Riot Games E-Spor Arena Açılışı

 

E-Spor Arena Açıldı

 

Riot Games E-Spor Arena

 

E-Spor Arena Açıldı

 

Ön açılış ardından Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 1.hafta açılış maçı başladı. Bahçeşehir Supermassive ile Royal Youth karşı karşıya geldi. Ardından diğer takımlar maçlarını yaptı. 18 haftadan oluşacak yeni ligde, tüm E-Spor takımlarına başarılar diliyor, etkinliğe davet eden yetkililere de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz