Resident Evil 4 remake geliyor! 2022 işaret edildi!

0
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 remake 2022 yılına gelebilir. Serinin ilk üç oyunu için yeniden yapımlar gelmişti. Üçüncü oyun eleştiri kurbanı olmuştu. İkinci oyun büyük övgüler alırken, üçüncü oyun hikaye süresi bakımından da oldukça kısa tutulmuştu. Fiyatıyla ve içeriğiyle eleştirilere mağruz kalmıştı.

Resident Evil 4 remake geliyor: 2022!

2000’li yılların başına damga vuran RE 4, PlayStation 2 üzerinde oynanan en güzel oyunlardan bir tanesiydi. Grafikleri ve mekanikleri bakmından ön planda olan zombi temalı seri, coştuğu yıllarını yaşıyordu. Tabii ilk olarak GameCube konsolu için çıkış yapmıştı. PS2 için kastettiğimiz biraz daha ileri ki bir dönem. Şimdiyse PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi konsolların özelliklerini konuşuyoruz.

Video Games Chronicle’in yaptığı habere göre, Resident Evil 4 remake, 2022 yılında bizlerle olacak. Birkaç tane kaynağa dayandırılan haber elbette ki Capcom tarafından doğrulanmış bir haber değil. Ancak yüksek ihtimalle oyunun 2022’de geleceği düşünülüyor. Çünkü PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları için ilk Resident Evil oyunu 8. oyun olacak. RE 8, 2021 yılında Xbox ve PS5’e geliyor.

Remake projesinin M-Two stüdyosu tarafından yapıldığı söyleniyor. M-Two stüydosu eski PlatinumGames çalışanlarının bir çatı altında toplanmasıyla 2018 yılında açılmıştı. RE 4’ün yönetmeni Shinji Mikami bu projede uzaktan ilgilenecek. Ana sorumlusu olmayacak. Capcom’un yaptığı teklifi reddeden Mikami, Ghostwire Tokyo oyununa odaklanmak istediğini kaydetti.

8. oyun ile birlikte 2 ve 3’ün remakelerinde kullanılan RE Engine, bu oyunda da kullanılıyor. RE Engine, yüksek grafikleri ve iyi bir optimizasyonu oyuncuların sistemlerine getiriyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz