gta-san-andreas-mobil-görsel

Bayramda özellikle internet sorunu yaşıyorsanız gitmeden önce Wi-Fi’den indirip vakit geçirebileceğiniz oyunları bu yazımızda derliyoruz.

 

4 – Subway Surfers

subway-surfers-logo

 

Kiloo Games tarafından geliştirilip yayımlanan Subway Surfers, 2012 yılında piyasaya ilk kez sürüldü. Bazı Windows Phone modellerinde, İOS’da ve Android’de oynama imkanı olan oyun, hem zevkli hem de vakit geçirilecek tarzda bir oyun.

 

Oyundaki amacımız izinsiz bir şekilde trenlere grafiti yapan genci polisten kaçırmak. Trenlere ya da engellere çarpmaması için karakterimizi ileri, aşağı, yukarı gibi yönlendirmelerle kaçırıyoruz. Yandığınız zaman kaldığınız yerden devam etmek için anahtar kullanmanız gerekli. Tabii her yandığınız zaman artıyor. 1, 2, 4, 6, 8, 10 gibi. Dilerseniz yandıkça baştan başlayabilir ya da yanmamak için gerçek para ile ödeme yaparak anahtar alıp 4-5 kere aynı eli oynayabilirsiniz.

 

Ama ben tavsiye etmem gelip geçici bir oyun sonuçta. GTA tarzı bir oyun olsa ki listemizde var, değerdi.

 

3 – Ücretsiz ve Ücretli Vector (iPhone, iPad ve Android için)

 

vector-logo

 

Belki birkaçınız Vector’ü oynamıştır. Bu oyun bilgisayarda da yer almaktadır.Hiç bir fark olmadan Steam’de de satışı sürüyor. Nekki tarafından geliştirilen Vector, yine bir kovalama oyunudur. Bir kişi sizi kovalıyorken sizde karakterinize doğru zamanda yön vererek kaçmasına yardımcı oluyorsunuz.

 

Avcı (Hunter) Modu’da bulunuyor. Bu modun işleyişi de tam tersidir. Kaçan kişiyi yakalarken doğru yönlendirmeler ile yakalıyor ve bölümü geçiyorsunuz. Vector iOS ve Android’de hem ücretli hem de ücretsiz, PC’de Steam’de ücretli bulunmakta. Mobilinin ücretli sürümünde bonus bölümler açılıyor.

 

2 – Grand Theft Auto: San Andreas

 

Bu listede 1  adet GTA oyunu yer almaktadır. Bunların hepsi ücretli olup, internetsiz oynanabilmektedir. İlk oyunumuz San Andreas’dır.

 

gta-san-andreas-mobil-görsel

 

Senaryosunda ve görevlerinde bir fark bulunmayan GTA San Andreas Mobilde grafiksel bir fark da yer almıyor. Oyunu bir tablette oynamanız daha güzel olacaktır. iOS’da iPad Android’de yine bir tablette olması kasmasını ve çözünürlüğünü etkileyecektir.

 

Öte yandan iOS’da 29,99 TL fiyata satılmaktadır. Andoird’de %100 saveleri olsa da iOS için bilmiyorum. Bilgisayarda 2 kez bitirmiş birisi olarak diyebilirim ki GTA San Andreas çok zevkli. Ama bazı görevler daha zor olabilir. Mesela ben PS2’de 12. görevde kaldım.

 

1 – Vector 2

Vector-2-gorsel

Bu oyuna bir açıklama belirtmeme gerek yok. Çünkü 2. oyunda grafiksel iyileştirmeler yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz