Sony PlayStation 5 tanıtım tarihi belli oldu!

0
PlayStation 5 tanıtım tarihi belli oldu

Sony PlayStation 5 tanıtım tarihi belli oldu. Bekleyiş sona eriyor. Oyuncular konsola bir adım daha yaklaştı. İşte detaylar… Konsola ilişkin 4 Haziran 2020 tarihi ötelendi. Şirket bundan önce ufak çapta bir tanıtım yapmıştı. Şimdiyse popüler oyun yayın platformu Twitch üzerinde yer alan bir reklama dayalı iddia resmiyete döküldü.

ABD olayları nedeniyle ertelenen bu tarih için yeni bir tarih PlayStation cephesi tarafından verildi.

PlayStation 5 tanıtım tarihi belli oldu

Japon teknoloji devi resmî Twitter hesabından yaptığı açıklamayla birlikte bu reklamlarda iddia edilen tantıım tarihini doğrulamış oldu.

PS5’in resmî sitesinde tarihe yönelik bir gelişme yer almazken Twitter üzerinden ilgili tarih doğrulanmış oldu. Daha öncesinde mayıs sonu gibi 4 Haziran 2020 tarihi verilmişti. Sonrasında ise ilgili lansman gizemli bir şekilde ertelenmişti. Buna ek olarak geriye dönük uyumluluk için açıklama 27 Mayıs günü gelmiş, ardından bu ibare kaldırılmıştı.

Aynı zamanda Sony’nin CEO’su Jim Ryan, yaptığı açıklamada konsolla birlikte oyunlar hakkında da bilgiler verileceğini duyurmuştu.

Jim Ryan, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan bu etkinlik için şunları ifade etmişti: “PlayStation 5 için geliştirilen oyunlar, dünya çapındaki yenilikçi stüdyolardan geliyor ve bu sektördeki en iyi markaları temsil ediyor.”

“Hem büyük olan oyun stüdyoları hem de küçük olan stüdyoları, PlayStation 5’in donanımsal potansiyelini ortaya çıkaracak olan oyunlar geliştirmek konusunda zorlandılar. Bu etkinlik bir saatten fazla sürecek ve bu heyecanı, ilk kez, hep birlikte deneyimleyeceğiz.”

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz