Sony’den iddialı PlayStation 5 oyunları açıklaması!

0
PlayStation 5

Konsol üreticilerinden Sony, PlayStation 5 oyunları ile ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. Japon firma özel yapımlarıyla öne çıkmayı hedefliyor. 1994’ten bu yana konsol ve oyunlar geliştiren şirket, 2020 yılı itibariyle çıtayı yükselterek oyuncuların ilgisini üzerine çekmeyi amaçlıyor. 11 Haziran 2020 tarihinde yapılan etkinlikte gösterimi yapılan oyunlardan dokuz tanesinin PS5 özel yapımı olduğu da açıklanmıştı.

Sony’den PlayStation 5 oyunları açıklaması!

Şirket bu sene oyunlarına biraz daha özen gösterilmesini talep ediyor. Oyun stüdyolarını sıkı bir biçimde denetleyen PS5 yönetimi, oyunların konsolla uyumlu çalışması için oldukça iştahlı durumda. Bu sene ve 2021 yılında gelmesi planlanan oyunların duyurulmasının ardından oyuncular oldukça heyecanlandı.

PS5‘in donanımında 825 GB SSD ile birlikte 16 GB RAM ve AMD ZEN 2 işlemci yer alıyor. Aynı zamanda RTX desteği ve 8K 30 FPS özelliği de konsolu ön plana çıkartıyor. Bu bağlamda Sony’nin imtiyaz sahibi olduğu stüdyolardan çıkan yapımlar ile birlikte hem PS5 özel hem de PC’ye gelecek yapımlar yer alıyorlar. Öncelikle PlayStation 5 oyunları iddialı olarak gelecek gibi görünüyor.

PlayStation’da yönetici olarak çalışan Simon Rutter, PlayStation 5 ile oyunların birbirlerinden en verimli şekilde yararlanması gerektiğini düşünüyor. Rutter, oyun geliştiricilerinden bu konsolda var olan bütün özellikleri gün yüzüne çıkarabilecek oyunlar istiyor.

PlayStation 5 oyunları

Sony’nin Avrupa şubesinde çalışan Rutter, Gran Turismo 7 için söylediği satır başları şöyle: “Bu yapım PlayStation 5’te var olan, birkaç istisna hariç, her teknolojik altyapıdan yararlanacak. Ön yükleme süreleri kısalacak.”


“Konsolumuzda bulunan 3 boyutlu ses özelliği sayesinde bir Ferrari’nin kükremesini duyabileceksiniz ve bir Maserati’nin motoru ile bu kükremenin arasında var olan farkı algılayabileceksiniz.”

“Otomobilinizi DualSense kontrolcüsünü kullanarak sürdüğünüzde pürüzsüz olan bir yarış pisti ile çakıl dolu olan bir yarış pisti arasında var olan farkı hissedeceksiniz. Yumuşak bir gaz pedalına basmak, sert bir fren pedalına basmaktan daha farklı bir şekilde hissetmenize sebep olacak.”

PlayStation 5 oyunları listesi 2020-2021

Horizon: Forbidden West (Sony/Guerilla Games)
Gran Turismo 7 (Sony/Polyphony)
Demon’s Souls (Sony/FromSoftware/Bluepoint)
Returnal (Sony/Housemarque)
Destruction All Stars (Sony/Lucid Games)
Astro’s Playroom (Sony/Japan Studio)
Ratchet and Clank: Rift Apart (Sony/Insomniac)
Sackboy: A Big Adventure (Sony/Sumo)
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Sony/Insomniac)
Bugsnax (Young Horses)
Deathloop(Bethesda)
Ghostwire: Tokyo(Bethesda)
Godfall(Gearbox Publishing/Counterplay Games)
Goodbye Volcano High(KO-OP)
JETT : The Far Shore (Superbrothers)
Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)
Little Devil Inside (Neostream Interactive)
Oddworld Soulstorm (Oddworld Inhabitants)
Project Athia (Square Enix/Luminous Productions)
Solar Ash (Annapurna Interactive/Heart Machine)
Stray (Annapurna/Blue Twelve Studio)
Tribes of Midgard (Gearbox Publishing/Norsfell)
The Pathless (Annapurna Interactive/Giant Squid)


Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz