SON DAKİKA: PS5 oyun kolu resmen tanıtıldı!

0

PS5 oyun kolu resmiyet kazandı. Sony, yeni nesil konsolun kontrolcü cihazını gösterdi. Resmi olarak ilan edilen kolun yeni ismi de var. Dört konsolda da alışık olduğumuz DualShock artık ömrünün sonuna geldi. İsmini DualShock 5 olarak andığımız kontrolcünün adı: DualSense

PS5 oyun kolu: DualSense resmiyet kazandı

Yapılan en büyük yenilikler ise dikkatleri üzerine çekiyor. Konsolun kontrolcüsü artık oyunda yaşanacak sahnelere göre titreme tepkisi veriyor. Ayrıca L2 ve R2 tetik tuşları uygulanan baskıya göre algılayarak oyuna işleyecek. Daha açık olursak; tuşlara basma seviyeniz oyunda yaptığınız işlevin şiddetini belirleyecek. En basit örnekle PES ve FIFA’da şut veya pas şiddetini ayarlamak gibi düşünebilirsiniz.

PS4 kontrolcüsünde yer alan Share tuşu Create ismini almış durumda. Ek olarak DualShock 4 üzerinde jak girişi yer alıyordu. Kulaklık takarak oyuncularla sohbet etme şansı elde ediyorduk. Ancak PS5’te buna gerek kalmayacak. PS5 oyun kolu dahili mikrofon ve hoparlöre sahip olacak.

Bu tuşu kullanarak PS5 oyunlarınızı oynarken ister canlı yayımlayabilecek, isterseniz de kendiniz için kayıt alabileceksiniz. Gelecek dönemde kontrolcü ve konsol hakkında daha detaylı bilgiler gelmeye devam edecektir.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz