Sony PlayStation 5 fiyatı sızdırıldı mı?

0
PlayStation 5

Yapılan bir paylaşım ortalığı karıştırdı: PlayStation 5 fiyatı sızdırıldı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Sony’den henüz açıklama yok. RTX desteğinden tutun, 8K 30 FPS ve 4K 120FPS oyun desteği sağlayan konsolun satış fiyatı olduğu iddia edilen bir paylaşım söz konusu.

PlayStation 5 fiyatı sızdırıldı!

Danimarka’da yer alan bir e-ticaret sitesi, konsol için 6.989 Danimarka kronu fiyatı verirken çıkış tarihini de 1 Aralık 2020 olarak göstermiş. Aynı konu yakın dönemde Grand Theft Auto VI için de söz konusu olmuştu. Danimarka kronunu Amerikan dolarına (USD) çevirdiğimiz zaman ise söz konusu kura göre konsolun fiyatı ortalama 1000 USD olarak karşımıza çıkıyor.

PlayStation 4 konsolunun fiyatı olan 399 USD’den sonra PS5’in de ortalama 449 – 499 USD olması bekleniyordu. Ortaya çıkan bu fiyata göre, mevcut fiyatın iki katının birazcık üstünde bir fiyat çıkıyor. Tabii seo uzmanları bu konuyu arama motoru optimizasyonu açısından önde çıkmak için yapılan işlemler olarak görüyorlar. Sony cephesinden resmî bir açıklama gelmediğinin altını çizelim.

PlayStation 5 fiyatı

Son olarak diyebileceğimiz şey şu ki: Corona virüsü sebebiyle oluşabilecek üretim problemleri nedeniyle de yüksek fiyat oluşabileceği de söz konusu olabilir.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz