FIFA 18 & PES 2018: Hangisi Alınır?

0

Merhaba oyun severler! Bu yazımızda FIFA 18 mi, PES 2018 mi? Sorusunu baz alıyoruz. Bildiğiniz gibi FIFA 18 bugün çıkarken PES 2018 daha erken çıkışını yapmıştı. Bu seneki grafiklerde de fazlasıyla rekabet var. PES 2018’de millî futbol takımımız ve 3 büyüklerimiz yer almakta. Fakat lisans problemi mevcut tabii. Fakat PES’de hem Premier UEFA lisansı hemde Barcelona lisansı mevcut. FIFA alıyorsanız UEFA lisansı yok. Türkiye’mizin en profesyonel futbol ligi olan TFF Süper Lig FIFA 18’de de mevcut olacak. Hatırlamış olduğunuz gibi 15, 16 ve 17’de TFF Süper Lig lisansı vardı. Oyun bugün çıktığı için kadrolarda birkaç eskilik olabilir. Origin’e bağlanınca güncellemeleri alabilirsiniz.

Bu sene gördüğüm kadarıyla hem FIFA 18 hemde PES 2018 satın alınıp indirilebilir. The Journey’deki genel derecenizi FIFA 17’den aktarabileceksiniz. Örneğin PS4 & PS4 olarak satın almışsanız 17 ve 18’i aktarım yapılabiliyor. The Journey’in başı gerçekten ilgimi çekti. Çocuklarla maç yapmalarının yanı sıra FIFA Street nostaljisi de yaşatıyor.

PES 2018’deyse kaleci zekâları daha güzel yapılmış. Gol atmak zorlaştırılmış. Ancak KONAMI’nin bir anlayışı var; oyunu ne kadar yavaşlatırsak (ağırlaştırırsak) o kadar gerçekçi olur bakışı. Bu bakış bana olumlu geliyor çünkü; ne kadar desteği kısarlarsa tuşlara daha çok basmalıyız ki, uzağa top atabilelim. En gerçekçi oyun deneyimi için PS4, PS4 PRO & XBOX ONE S ile oynamanızı tavsiye ederim. 4K TV’nizde varsa mutlaka onda oynayın. 

Ama burası Türkiye. Vergisiyle, oyunuyla, konsoluyla ve Televizyonuyla çok masrafa sokar.  🙂 Sıfırdan alış-veriş yapacaksanız HD bir TV’ye 400-500, konsola 1500, oyuna 270 TL gibi bir ödeme yapacaksınız demek olur. Buda yaklaşık = 2500 TL’lik bir ödeme demektir. Kutulu (DVD) istiyorsanız ARAL Game, TeknoSA, Media Markt, D&R gibi mağazaları kullanabilirsiniz. Dijital indirme yapacaksanız. Konsolunuzun mağazasından oyunları aratıp kurabilirsiniz.

Başka bir haberimizde görüşmek üzere; herkese iyi hafta sonları ve iyi oyunlar dilerim.

TEKNO KROKİ SİTE EDİTÖRÜ

CEVAT EMRE KOYUN

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz