Nintendo Switch Pro mu geliyor? İşte tanıtım tarihi!

0
Nintendo Switch Pro

Nintendo, Switch konsolunun akabinde Lite sürümünü piyasaya sürmüştü. Böylelikle hem TV’ye bağlı veya elde oynama opsiyonu isteyen kullanıcılara ve sadece elde mobil olarak oynamak isteyen kullanıcılara hitap etmeyi başarmıştı. Şimdi de Nintendo Switch Pro oyun konsolu geliyor. Konsolun E3 2021 öncesi tanıtılabileceği yönünde iddialar mevcut.

Nintendo Switch Pro konsolunun detaylarına baktığımızda, elimizdeki bilgiler 7 inç boyutunda OLED panele ve daha ince çerçeveler ile gelmesi yönünde. Nintendo Switch ile benzer boyutlara sahip olduğu ve bu sayede Joycon (Switch kontrolcüleri) ların iki modelde de kullanılabilir olması.

Malzeme kalitesi iyileştirilen Switch Pro, Switch’te yer alan USB 2.0 portunu USB 3.0’a güncelliyor ve yerleşik ethernet portu ekliyor. Yerleşik modda kullanılabilen Nvidia DLSS’sin sağladığı 4K çözünürlük modunu destekleyecek.

Nintendo Switch ve Switch Lite modellerin Nvidia Tegra X1 yonga seti yer alırken Switch Pro’nun Arm tabanlı bir yonga seti kullanacağı da iddia edilenler arasında. Konsol hareket halindeyken oyunları 720p çözünürlükte çalıştırabilir.

Nintendo Switch Pro modeli E3 2021 öncesi duyuruluyor olsa da Eylül 2021 – Ekim 2021 tarihlerinde satışa sunulması öngörülüyor.

Nintendo, yerleşik konsol oluşturmak yerine Switch Lite modelinin daha güncel ve güçlü bir versiyonunu oluşturursa daha çok kullanıcıya ulaşabilir. Ancak burada da tanışabilir bir konsol için yerleşik ve daha büyük ekranda oynadığımız oyunlar ile benzer bir fiyat istemek çelişen durumlar gibi duruyor. Bakalım Switch Pro söz konusu iki konu arasında dengeyi daha hassas bulabilecek bir cihaz olabilecek mi?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz