Nostalji Kuşağı #7: Grand Theft Auto: Vice City!

0

Eminim ki birçoğunuzun favori GTA oyunlarından birisidir, GTA: Vice City. Rockstar’ın 2000’lı yılların başında  piyasaya sürdüğü oyunun ana karakterini adınız gibi biliyorsunuz: Tommy Vercetti; Bazı kişiler Tommy Vercetti San  Andreas’da öldü diyorlar, ancak GTA San Andreas’ın görevlerinden birinde Tommy’nin adı geçiyor. Ve Rockstar Games kendimizi yabancı görmeyelim diye Lance Vance Dance’ye benzeyen bir adam, Vice City ve III’den fotoğraflar barındırıyor.

GTA VICE CITY’NIN EN SEVDİĞİM YANLARI VE GÖRSELLERİ

Steam’den satın alarak oynadığım oyunlardan ve hâlâ bugün oynadığım Vice City’den birkaç ekran görüntüsünü de sizlerle paylaşacağım; unutmayalım ki, eskiler asla unutulmaz.

Burada Ambulans Görevini tamamlamıştım. Bu görevi tamamlarsanız Tommy Vercetti depar atarken yorulmaz hâle gelecek. San Andreas’de bitirince canınız %100’e ulaşıyor, tekrar bitirince %200’e. Ancak Vice City’de can yükseltme yollarını bilmiyorum. Ama çelik yelek “body armor”u 150 yapmak için Polis Görevlerini bitirmeniz gerekiyor.

 

 

En sevdiğim şeylerden birisidir tutuklanmak. Evet,  yanlış duymadınız. 🙂 Polis ağabeyleri çok sevdiğim gibi, nefrette ederim. Yalnız sol taraftaki memur ağabeyimize bakın. Başka bir yere bakıyor. Ve oradan bir ablamız da olay yerine mi koşuyor, kaçıyor mu anlam veremedim.

  
  GTA VICE CITY’DE SENARYO / YAN GÖREVLERİ 

GTA deyince akla ya görev gelecek ya da yan görev “senaryo dışı görev” GTA: Vice City’de birçok yan görev var. Senaryo bitince oyunu %100 tamamlamak için sizlere bir kaç ipucu verebilirim;

  • Hani bu gri araçlar var ya, araç uçurduğumuz. He işte onların hepsini tamamlayarak,
  • Malibu Kulübü görevlerini tamamlayarak, “120.000$”
  • Taksi firmasını satın alıp, taksi görevlerini yaparak,
  • Stadyum Yarışlarını yaparak,
  • Gizli paketleri toplayarak, Stunt Jumpları yaparak,
  • Ambulans ve Polis Görevlerini yaparak.

Bu saydığım birkaç adımla başlayabilirsiniz meseleye. Emin olun Vice City’yi %100 bitirmeyi denemek zevkli oluyor. Senaryo görevlerini bitirdikten sonra bende girişimlere başlayacağım.

Tabiri caizse; oyuncuları kanser eden o görevi bildiniz mi? Bence bildiniz. İnşaat patlatma görevi var hani. Tamam kızmayın biliyorsunuz. 🙂 Size 7 dakikalık bir zaman tanıyan oyun, 4 adet bombayı sırasıyla yerlerine koymanızı ister. Siz bunu yaparken inşaat işçileri ellerindeki aletlerle araca vurmayı deniyor, yetmiyor; güvenlikler de silahla aracınıza ateş ediyor. En ufak bir hatada görev patates olu veriyor. 

Başka üstünde durulacak bir nokta göremiyorum, oyunu iyi oynamak dışında tabii ki. Bugünlük yazımızın sonuna geldik, hoşça kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz