Nostalji Kuşağı #4: TEKKEN 3!

0

TEKKEN serisini birçoğunuz zaten biliyordur. Serinin üçüüncü oyunu olan TEKKEN 3′ü bugün nostaljik serimize katmaya karar verdim. Bildiğiniz üzre PS1’lerde oynanabilen oyun, TEKKEN 5 oyununda demo olarak da barınıyordu. Tabii TEKKEN 5 PS2/PS3 oyunuydu. TEKKEN ve TEKKEN 2’de beşinci oyunda demo olarak vardı.          

 

JIN KAZAMA ile YOSHIMITSU’nun karşılaşmasını görüyorsunuz. Grafiksel olarak TEKKEN 4’e göre ‘bayağı’ fark var diyebiliriz. Çünkü karakter fiziği daha gelişmiş halde tasarlanmıştı. İnanın şu anda canım çok çekti, ama oynayacak bir konsol, iyi bir bilgisayar, PSP yok. 🙂 Sizde varsa bozulana kadar acımadan TEKKEN’i oynayın. Özellikle 6 bile nostaljik sayılır. Yedinci oyun 2015 / 2017 arasında yayınlandı. Altıncısı 2009’da çıktı.

  

Bu oyun hakkında vereceğimiz fazla bilgi yok, tek diyebileceğim şey şu ki; TEKKEN’siz dünya, dünyasız TEKKEN olmaz, oyunculuktan zevk almak istiyorsanız, TEKKEN oynamayı ihmal etmeyin. Gençliğinden beri seri seri oynama fırsatı bulmuş büyüklerimizde, bu oyunu sevmişlerdir ve bizlere tavsiye ediyorlardır, emin olun.

Artık sizi TEKKEN’le baş başa bırakmak istiyorum, oyunculuk hayatınızda sevmeseniz de TEKKEN’e yer açın; bu kadar övme sebebim 1’den 6’ya kadar oynamamdır. TAG 2, 7 ve bir diğer oyunu oynayamadım, adı aklıma gelmiyor şu anda.

Başka bir nostaljik yazımızda görüşmek üzere; herkese mutlu cumartesiler ve oyunlar diler, yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, esen kalın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz