Nostalji Kuşağı #3: Pes 2006!

0

Evet, başlığı okuyunca hepinizin gözü doldu eminim. Çünkü yazının başında benimde gözüm doldu. Sene 2005, Konami’nin en eski ve güzel oyunlarından birisi çıktı, PES 2006! Özellikle Hasan MUSTAN’nın Türkçe Spiker sitesinden yamasını kurarsanız o günler, su gibi akıp geçse de, aklınıza kazınacak. Şahsen ben 2007-2008 yıllarında oynadığımı hatırlıyorum. O zamanlar küçüktüm ve fazla bilmiyordum; yuvarlak hesap 2010 ve ilerisi diyelim. Bilgisayarda da kurup oynamıştım. Hatta güzel olan bir şey vardı benim için. Kulüpler sıralaması vardı ve her sezon sonunda hiç temizlenmeyen bir gol ve asist krallığı listesiydi. 2-3 sezon sonra bayağı gol birikiyordu. Birçoğunuz hatırlamayacaktır bunu. 

Belki de hâlâ bilmeyenler vardır. O zamanlar bende internet yoktu ama, PES 6 çıktığında PS2’nizi ethernet ile internete bağlarsanız online oynanabiliyordu tabii ki orijinial oyun olursa. Şu aylarda PES 2016’nın sunucuları kapatıldı. Keşke hepsini açık tutsalar, imkân olunca oynasak. Volkan Demirel’e Voultane, Rüştü Reçber’e Risko’yu az mı dedik? Çakma Millî Takımı az mı gördük, az mı oynadık?  Gönül ister ki o günlerde kalalım, ancak hayat bu maalesef istemesek de ilerliyor, ilerliyor ve ilerliyor… Yaş itibariyle büyük olanlarda kutulu bilgisayar sürümü vardır. Bu yazıyı onlar da görürse, DVD / CD’lerini takıp bir el atsınlar da nostaljinin hasını yapsınlar. 🙂 

Her Pes sever bu oyunu da çok sevmiştir, şüphe yok. Artık sizi PES 6 ile baş başa bırakıyorum. Başka bir nostaljik serimizde görüşmek üzere; esen kalın.

TEKNO KROKİ SİTE EDİTÖRÜ,

CEVAT EMRE KOYUN

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz