Nostaljik oyun incelemesi – Mafia

0
Nostaljik oyun incelemesi Mafia

Tepeden tırnağa yenilikler… Ancak bunun temelleri olan Mafia‘yı unutmamak lazım. 2K Games’in WWE ve NBA’dan farklı olarak spor dışında bir oyun serisi olması da hoş. Oyun adı gereği Mafyacılık oynuyoruz. İkinci oyuna nazaran araba sürüş mekanikleri ve grafikler daha düşük haliyle. Ancak oyunun içeriği beni pek sarmadı diyebilirim.

Görevleri ve oynanış zorluğu da beni germişti. Tabii bundan belkide 5-6 yıl öncesinden bahsettiğim için, o dönemde oyun oynamaya daha yeni başlamıştım. PlayStation ile de yeni tanışmıştım.

O yüzden Mafia II’ye geçiş süreci olarak ikincil bir puanlama da aşağıda yaptım. Oyunun ana karakteri Vito çıkarcılık da besliyor ara sıra. Bu durum beni mutlu etmemiş olsa da yine de dostunu biliyor ve tanıyor. Ama paraya ihtiyacı olduğu için kirli ve mafyacılık işlerine baş koyuyor.

Değerlendirme
Mafia 1
6.5
Mafia 2'ye geçiş
7
Önceki İçerikTelefonunuzu Tarayıcı Olarak Kullanın!
Sonraki İçerikWolfteam Türkiye finali 5 Temmuz günü yapılacak
Cevat Emre Koyun
2016 yılından beri editörlük yapmaktayım. Şu anda ShiftDelete üzerinden içerik üretmeye devam ediyorum. TeknoKroki'de yer alan rehber yazılarım ise uzun döneme yatırım içeriklerdir. İnceleyerek aradığınızı bulabilirsiniz.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here