Nostalji Kuşağı #1 :Pro Evolution Soccer 2011!

0

Tabiri caizse en komedi oyunlardan birisi benim için. Topun âdeta balon gibi uçması, gereksiz uçan şutlar, kaleci hataları gibi 🙂 Bu yazımda yeni bir seri yazısına başlıyoruz sizlerle. Eski zamanın oyunlarını değerlendiriyoruz. Özellikle Hasan Mustan’nın yaptığı Türkçe Spiker adlı yamayı da kurarsanız yerlere yatacaksınız gülmekten. Oyunu oyun yapan şeylerden birisi Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın 2010-2011 sezonundaki lisansları dikkat çekiyor. Pro Evolution Soccer 2018’de bu takımlar tekrar lisanslı oldu. Üstünden 7 sene geçmiş. Oyundan birkaç görsel paylaşıp nostalji yaşamaya başlayalım.

Oyunu zaten yaş itibariyle büyük olan ve sevenler kutulu olarak satın almıştırlar. Eğer onlar bu yazımızı okuyorsa bize: emre@teknokroki.com adresinden DVD’nin resmini atıp nostalji yaşatırsa çok mutlu oluruz.

Uzun saçlı Messi, daha genç Ronaldo’su ile PES 2011 hiç bir zaman unutulmazlar arasında kalacaktır eminim. Hatta müzikleri bile güzeldi; hâlâ dinliyorum. Keşke Steam’den kalkmasa eski Pes oyunları. Nostalji hakkımızı alıyorlar. Oyunu pozitif buluyorum. Grafiksel olarak yılına göre fena değildi tabii. Mesela Efsane Olun Modunu oynarken antrenör size talimat veriyordu yeni serilerde bu yok.

Oyunla alakalı videoları YouTube’dan izlemenizi tavsiye ediyorum. Hatta indirip oynayın bir maç oynayın anlayacaksınız beni.

Bu ilk yazımız olduğu için biraz kısa olsun. İkinci yazımız ne zaman gelir bilemiyorum ama eski oyunlardan gelecek. Mesela GTA 4 ve III’den. 

Başka bir yazımızda görüşmek üzere, esen kalın.

TEKNO KROKİ SİTE EDİTÖRÜ

CEVAT EMRE KOYUN

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz