Mixer için yolun sonuna gelindi! Yeni adres belli!

0
Mixer

Popüler canlı yayın platformlarından birisi olan Mixer için yolun sonuna gelindi. Yapılan paylaşımlar ile bu durum doğrulanmış oldu. Platforma transfer olan popüler Twitch yayıncısı Ninja, geçtiğimiz yaz ayında bir milyonu aşkın abonesiyle platforma yeni izleyiciler kazandırmıştı.

Mixer yolun sonuna geldi, Facebook Gaming iş başında

Facebook Gaming

Bu süreçte elbetteki istihdam sağlanan yayıncıların boşluğa düşmesi istenmiyor. Microsoft ile masaya oturan Facebook Gaming markası iş birliği sağladılar. Servis kapatıldıktan sonra yayıncılar tercih etmeleri durumunda Facebook Gaming‘e geçiş yaptıklarında direkt olarak Facebook Gaming Partner programına kabul edilmiş sayılacak.

Platformun büyük kitleli yayıncılarından birisi olan Ninja‘nın ise henüz bir karar vermediği görülüyor. Yapılan son paylaşımlarda genç yayıncı karar vereceğini ve duyuracağını ifade etti. Ninja şunları ifade etti: Topluluğumu ve Mixer üzerine birlikte inşa ettiğimiz şeyleri seviyorum. Verecek bazı kararlarım var ve onları uygularken sizleri de düşüneceğim.”

Facebook 2004 yılında kurulmuş bir sosyal ağ olmaktan öteye geçmeye devam ediyor. Giphy ile yaşadığı sorunların ardından yeni bir atılıma yeltenen sosyal medya devi, yayıncıların büyük bir çoğunluğunun geçiş yapmasını hedefliyor. Facebook Gaming: “Nerede yayın yapmayı seçerseniz seçin dünya sizin oyun içerikleriniz ile daha iyi olacak. Yayın platformu Mixer’in topluluğunu Facebook Gaming’e davet ediyoruz.”

Şirket, yaptığı açıklamayla birlikte platform sahibi Mixer’den de bir açıklama geldi. Mixer: “Mixer partnerleri, yayıncılar ve topluluk… Bugün sizin için büyük haberlerimiz var. Mixer’in faaliyetlerine son vermeye karar verdik. Facebook Gaming ile resmî olarak partneriz ve sizleri bize katılmaya davet ediyoruz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz