League of Legends 2019 Sezonu Başlıyor!

0
League of Legends 2019 Güncellemesi
League of Legends

League of Legends kısaca Lol’ün 2019 sezonu 24 Ocak 2019’da başlıyor.

Başlayan sezonda bir takım yenilikte bizleri de bekliyor olacak.

Dünya genelinde 100, Türkiye genelinde de 4 milyonu aşkın oyuncunun buluştuğu League of Legends, güncellemelerle kaldığı yerden devam ediyor.

2009 yılında Riot Games tarafından geliştirilen oyun 2019’a yeniliklerle başlamayı hedefliyor.

Konuma Göre Yerleştirme Özelliği

Dereceli sezonu geçmiş sezonlardan farklı olarak 3 mevsim olarak oyuncularla buluşuyor. Oyuncular her sezon sonunda farklı bir dereceye sahip olacak, bu sayede oyuncular gelişimlerini takip edebilecekler ve sene sonunda daha fazla ödüle kavuşma şansı bulacaklar.

Böylece oyuncuların oynama isteği ve adaleti daha yerini bulacak bence.

Önceki sezonlarda oyuncuların tek bir derecesi bulunuyordu, bu yüzden oyuncular “Sık oynamadıkları rollerde” maçlar oynadıklarında, roldeki seviyelerinden daha yukarıda veya aşağıda bir eşleştirmeyle karşılaşabiliyorlardı. Yeni sezonda, bu durumu değiştirecek yeni bir özellik devreye giriyor: “Konuma göre yerleştirme”. Oyuncular artık dereceli karşılaşma aratırken seçtikleri roldeki “Derecelerine” göre bir eşleştirmeye sahip olacaklar ve profillerinde de hangi rolde ne seviyede olduklarını takip edebilecekler.

 

Derece Aşamaları: Demir & Üstatlık

Yine geçen sezonlarda kullanıcılar, dereceli sıraların bazı aşamalarında çok fazla oyuncunun yer aldığı yönünde geri bildirimlerde bulunuyordu. Bu da aynı aşamanın en altıyla üstü arasında gözle görülür oyun seviyesi farkları olduğunu gösteriyordu. Oyundaki bu durumu daha iyi bir hale getirmek için bu sene iki farklı değişim yapıldı.

Öncelikle artık her aşama 5 değil, 4 kümeden oluşacak. Bununla birlikte en alt aşama olarak artık “Bronz” yerini “Demir”e bırakacak, “Ustalık” ve “Şampiyonluk” seviyeleri arasındaysa yeni aşama olan “Üstatlık” aşaması 2019 sezonunda oyuncularla buluşacak.

Marvel İle Yeni Hikayeler

Riot Games, yarattığı karakterlerle tüm dünyada ilgi gören Marvel ile geçen yıl yeni bir işbirliğine imza atmıştı. Bu kapsamda, League of Legends şampiyonlarının hikayeleri çizgi romana uyarlanacak. League of Legends 2019 sezonu boyunca  bu hikayeler LoL oyuncularının karşısına çıkacak.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz