Kristal Piksel Başvuruları Uzatıldı

2012 yılından beri ülkemizde geliştirilen orijinal fikri mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme amacıyla Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ TEKNOKENT ATOM işbirliğiyle düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’nin bu yılki ayağı için başvurular uzatıldı.

Türkiye’nin en iyi oyunları, 20 Aralık 2018 Perşembe günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Ankara’daki merkez binasında, BTK Oyun Maratonu kapsamında yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Oyunlar, yılın en iyi mobil, PC, konsol, VR oyunu, en iyi müzik, en iyi görsel tasarım gibi toplam 14 dalda yarışacaklar. Kristal Piksel’e başvuracak geliştiricilerin, başvurularında belirttikleri oyunla ilgili fikri mülkiyet haklarına sahip olmaları ve oyunlarının 2 Kasım 2017 ile 30 Ekim 2018 arasında yayınlanmış olması gerekiyor. Yarışma yurt içi ya da yurt dışında faaliyet gösteren Türk geliştiriciler ve Türkiye’de ikamet eden yabancı geliştiricilerin katılımına açık.

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Başvuru

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’ne 7 Aralık 2018’e kadar http://kristalpiksel.org/index.php/kpbasvuru/ adresinde yer alan formu doldurarak başvurabilirsiniz.

*Bu içerik basın bülteninden derlenmiştir.

Ülkemizde geliştiricilerin geliştirdiği oyunları gösterebilecekleri bir mecra olan Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri’ne ilginin ve alakanın güzel olmasını bekliyor ve temenni ediyoruz. Günümüzde yazılım geliştirme üzerine bilincin arttığını göz önüne aldığımızda bu tarzdaki etkinliklere ilgi ve alaka günden güne artmaya devam edecektir.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz