Google Play Geri Ödeme Almak! (Mobil Ödeme, Google Play Hediye Kartı, Kredi Kartı ve fazlası!

18

Merhaba değerli okurlarım. Bu yazımızda daha çok rızası / bilgisi dışında yapılmış mobil ödemeleri iade almayı göstereceğim. Keza bende 2-3 tane mobil ödememi iade aldım. Şimdi adım adım görsel ve yazılarla anlatacağım.

Öncelikle bu görselde bulunan sayfayı açmalısınız.

Şimdi değerli okurlarım. Google Play Sipariş Geçmişinde Sipariş Numarası bulunuyorsa oradan, bulunmuyorsa makbuzun geldiği E-Posta’dan Sipariş Numarasını almanız gereklidir. İade için ibrazı zorunludur.

Şimdi  attığım görselde  sağ en üstte “BİZE ULAŞIN” var. Ona basıyoruz. Çıkan menüde Android Uygulamaları ve oyunları diyoruz. Geri Ödeme isteğinde bulunmaya basıyoruz. Geri ödeme isteği gönderin diyoruz. Yapamayanlar için görseller aşağıda.

Geri ödeme isteği gönderine bastıktan sonra şöyle bir sayfa açılacak;

Buradan gerekli işlemleri yaparsanız. Direkt linkini de burada: https://support.google.com/googleplay/contact/play_request_refund_apps?hl=tr&ec=apps,c2c_general,chat_general&cfsi=request_refund_app&cfnti=7325420&cft=3

Bana mailler geldikten sonra 8-12 saat sonra iade edildi. Türk Telekom tarafından. Mesajlarda kanıt olarak aşağıdadır. Hani olmuyor diyenler olacak biliyorum.

Güncel Fatura Tutarımıda kontrol ettiğimde düşmüş. 🙂 Ve mutlu son

Başka bir haberimizde görüşmek üzere; iyi günler dilerim. Hoşça kalın.

18 Yorumlar

 1. Merhaba; eğer ki siparişinizin yanında üç nokta yer alıyor ve sorun bildir butonu çıkıyorsa şansınızı deneyebilirsiniz.

  TeknoKroki Editörü – Cevat Emre Koyun

 2. Merhaba, gerçek anlamda gerekmiyor ve gerçekten kazara ya da bilginiz dışında bir işlemse toplam 3-4 iade işleminden sonra önlem olarak hesabınız askıya alınır. (Üst üste yaparsanız) ve kredi kartı & kimlik bilgileri ibraz edilerek hesap kullanıma açılabilir.

 3. Siz iade taleb isteği gonderdik’den sonra , Kac saat içerisinde onaylandı?. Ben google play üzerinden direk yaptım ama bana bizim geri ödeme önergelerimizi karsilamadigindan dolayı ödeme yapamıyoruz denildi. Sizin bu formul ise yarayacak mı bilmiyorum..

 4. Ben 4 işleme iade yaptım hepsinin iade emaili geldi. Amaa fakat 2 tanesinin SMS i geldi . Sms i gelenin tutarları güncel tutarım dan bir saat kadar sonra düştü. Öteki 2 si düşmedi neyapmam gerekir

 5. Üst üste iade yapmanız Google Pay hizmetinizin askıya alınır ve satın alımlarınız bloklanır. İade işlemlerinizi üst üste yapmamanızı tavsiye ederim.

 6. Küçük kızım haberim olmadan telefondan çip almış 267 TL’lik bunun iadesini rica ediyorum çünkü kanser hastasıyım Allah aşkına yardım edin alınmış turkselle görüştüm inanın başkanlığa kadar gidicek iade yapılmadığı taktirde

 7. Telefonuma uygulama gelmiş benim bilgim dışında müşteri hizmetlerini ardım bana sunu dedi size gelen uygulama sim üzerinde geliyor siz onaylasanız da onaylamasınız da 17 günde sonra otomatik olarak ücretlendiriliyor 63 tl fazla ücret bende aldılar iadesini tarafıma ödenmesi istiyorum.

 8. Google kod ile hesabıma tl yükledim ama her seferinde ödeme hatası veriyor. Bunu nasıl çözebilirim

 9. Bebim bilgim dışında faturama 424 tl ücret yansıtmışlar google play store ve paycell tarafından mail attım şikayet ettim 12 gün oldu halen düzeltilmedi ve dönüş yapılmadı lütfen yardımcı olur musunuz

 10. 955 tl faturam geldi kizim yanlislikla hediye aldi geri odeme istiyom bu hediyeler yuzunden telefon kullanamaz hale geldik bu ne yaa

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz