Gaming İstanbul 2020 maratonu tamamlandı!

0
Gaming İstanbul 2020

Gaming İstanbul 2020 Uluslararası Oyun Fuarı sonlandı. Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen fuar dört gün sürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin istihdam ettiği gösteri merkezi, her yıl güzel etkinliklerin ev sahipliğini yapıyor. Bu yıl 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında da GIST fuarı yapıldı.

Playstore %90 seviyesine varan indirimler sunuyor!

Gaming İstanbul 2020 fuarında neler yer aldı?

Gaming İstanbul 2020

Birçok yayıncı ve oyuncunun bir araya geldiği etkinlikler kapsamında özellikle Mount & Blade II Bannerlord oyunu ön plandaydı.

Dokuz yıldır geliştirilen oyunun nihayet beta oynanışı bu sene fuarda sergilendi. Geliştirici ekibin de fuarda yer aldığını söyleyelim. Buna ek olarak yaptığımız görüşmelerde oyun her ne kadar yurt dışı pazarına hitap ediyor olsa da Türkiye için özel bir fiyatlandırma yapılacağının bilgisi geldi.

Oyunun mart 2020 döneminde Early Access “Erken Erişim” oyunu olarak Steam platformunda yayımlanacağı da eklendi. Alınacak geri dönüş ve iyileştirmelerden sonra da kararlı sürüm “Full Release” olarak yayımlanacak.

Gaming İstanbul 2020

Bunun haricinde Ubisoft‘un Just Dance isimli oyununda üst üste üç kez Dünya Şampiyonu olan Umutcan Tütüncü‘de üç gün boyunca Aral Game stadında bulundu.

Tütüncü bu yıl da yarışmaya doğrudan katılımcı olacak. Bu yılda dördüncü kez şampiyon olmak için ter dökecek.

Fuarın en renkli etkinliği ise üçüncü gününde yapıldı. #KALKGEL ekibi; Pinti Panda, Easter Gamers TV, Can Sungur ve Boşluk KALKGEL etkinliği düzenledi.

Maximum Gaming Epic sponsorluğunun yanında; Redbull, Monster Energy, Aral Game, Omen by HP, Overgame, Zocco’s, Bahçeşehir Üniversitesi, Turkish Airlines, Kuasar Bilişim Teknolojileri, Küçük Pixel Dükkanı, Migros, Tosla, Aerosoft, Terra Pizza, YeniTelco, Nimo TV, Indomie, TaleWorlds, Funcom, ASUS RoG, Intel, MSI, Logitech ve Gizala gibi firmaların bulunduğu, yeni oyunların tanıtıldığı, birbirinden eğlenceli cihazların oyun severlerin beğenisine sunulduğu ve aynı zamanda ödüllü turnuvaların yapıldığı Gaming İstanbul, şimdiden 2021 hazırlıklarına da başladı.

Gaming İstanbul 2020, gelecek yıl da 2021 ismiyle 4-7 Şubat 2021 tarihleri arasında aynı adreste olacak.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın. Ayrıca güncel içerikler için de tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz