Efsane Playstation oyunları telefonlara geliyor!

0
Playstation oyunları akıllı telefonlara geliyor

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Sony Yatırımcı İlişkileri Günü Etkinliği’nde açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre Sony, Playstation’ın efsane oyunlarından bazılarını mobil cihazlara getirebilir.

Daha fazla kitleye ulaşmak için böyle bir adım atabileceklerini belirten Ryan, kısa sürede bu uygulamayı başlatacaklarını aktardı.

Sony, ilk etapta bir kazanım beklemese de orta ve uzun vadede ciddi gelirler elde edebilirler. Playstation özelinde oldukça kaliteli ve başarılı marka bulunmakta. Geçtiğimiz günlerde Playstation özel oyunu Days Gone PC platformunda satışa sunulmuştu.

Playstation oyunları mobile geliyor

Şimdi de mobil cihazlarda Playstation oyunlarını oynayabilecek olmak oldukça heyecan verici. Geçtiğimiz yıllarda Sony’nin mobil oyun konsolu PSP(Playstation Portable) başarılı olamayınca marka tarafından durdurulmuştu. Mobil oyun konsolu tarafında Nintendo’nun Switch ile yakaladığı başarıdan dolayı olsa gerek Sony, bu alana daha farklı bir perspektif ile girmeyi düşünüyor olsa gerek.

Zira mobil cihazların güçleri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Artık bilgisayarda yaptığımız birçok işi tablet ve akıllı telefonlarımız üzerinden yapar hale geldik.

iOS veya Android cihazlardan hangisi ile başlanacağı, aynı anda mı dağıtığımın başlayacağı gibi stratejiler konusunda net bir bilgi şu anda paylaşılmış değil. Ancak bu yıl içerisinde Playstation oyunlarından bazılarını akıllı telefonlarımızda görebiliriz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz