Cyberpunk 2077 PC sistem gereksinimleri yayınlandı!

1
Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Google News Abone Ol

Polanya merkezli CD Projekt Red firmasının merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 için önerilen sistem gereksinimleri yayınlandı. Nvidia firma ile bir video röportaj gerçekleştirdi. Peki merakla beklenen Cyberpunk 2077 oyunun önerilen sistem özellikleri neler?

Cyberpunk 2077 PC Sistem Gereksinimleri

Oyun için önerilen sistem gereksinimleri detaylarına geçmeden önce Nvidia’nın CD Projekt Red ile gerçekleştirdiği video röportajdan kısaca bahsedelim. Videoda yetkililer oyunun geçtiği Night City’nin büyüklüğünden bahsediyor.

Sanal ‘Night City’ Turu

Yayınlanan videoda, DXR ışın izleme ve NVIDIA DLSS ile oynanış ve ortamı daha kapsamlı hale getirmek için bu teknolojilerin kullanımına dair bilgiler yer alıyor. Videoda dikkat çeken konu ışın izlemenin oyundaki gündüz / gece döngüsünde yaptığı fark olarak karşımıza çıkıyor. Video, daha önce yayınlanmamış birçok oyun sahnesine yer vererek Night City’deki sıradan bir günü gözler önüne seriyor.

Oyunda Nvidia’nın RTX 2000 serisi ile temellerini attığı ışın izleme teknolojisinden de oldukça faydalanılmış. Teknolojinin amacı ortam aydınlatmasını daha doğal bir şekilde gerçekleştirmek. Oyunu gerçekci ayrıntılar ile daha sürükleyici bir hale getirme noktasında donanım tarafındaki kısıtlamalar zaman içerisinde daha da aşılacaktır. Bu sayede teknoloji tabana yayıldıkça daha fazla oyunda daha fazla noktada kullanılması ile hakkını tam manasıyla veriyor olacaktır.

Cyberpunk 2077 PC Sistem Gereksinimleri Tablosu
Cyberpunk 2077 PC Sistem Gereksinimleri Tablosu

Cyberpunk 2077 için GeForce RTX 3070 Önerilen PC Sistem Gereksinimleri

CD PROJEKT RED ayrıca Cyberpunk 2077 için önerilen sistem gereksinimleri güncellendi. Güncelleme RTX özelliğiyle oyunu deneyimlemek için önerilen ekran kartlarını içerecek şekilde güncelledi. GeForce RTX 3070, ışın izleme için resmi olarak önerilen ekran kartı olarak yer alıyor.

Yılın en çok beklenen oyunlarından Cyberpunk 2077 10 Aralık’ta piyasaya sürülecek. Oyunda Nvidia’nın birçok teknolojisi de destekleniyor. DXR ışın izlemeli yansımalar, dağınık aydınlatma, ortam kapanması ve gölgeler denebilir. NVIDIA DLSS ile zenginleştirilerek mümkün olan en iyi Cyberpunk 2077 deneyimini sunmaak hedefleniyor.

Cyberpunk 2077’yi GeForce NOW’da oynayın

Bir GeForce RTX PC veya dizüstü bilgisayarı olmayan oyuncular NVIDIA’nın bulut oyun hizmeti GeForce NOW aracılığıyla piyasaya sürüldüğünde RTX ile geliştirilmiş Cyberpunk 2077’yi oynayabilecek. GeForce NOW, düşük kaliteli teçhizatlara Cyberpunk 2077’yi RTX özelliği açık olarak yayınlama gücü verecek. Cyberpunk 2077’yi buluttan akışla tüm cihazlarda ve Steam, UPlay ve Epic Games Store gibi mağazalardaki mevcut PC kitaplığında anında oynanabilecek.

Nvidia’nın CD Projekt Red ekibiyle gerçekleştirdiği röportaj

Daha fazlası için Teknokroki yi takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

1 Yorum

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz