Uzunca süre ertelenmesi ve ilk çıkıştaki buglarıyla gündemideki yerini koruyan Cyberpunk 2077 Patch 1.23 sürüm güncellemesini aldı. CD PROJEKT RED’in eseri olan CP 2077, zamanla düzeltiliyor. PlayStation mağazasından kaldırılmasıyla birlikte, tekrar döneceği haberi gelmişti. Şimdiyse yapılan Patch 1.23 güncellemesi piyasaya sürüldü. Buna göre PC oyuncularıyla birlikte konsol oyuncuları ve Google Stadia bulut oyun servisine üye kullanıcılar güncellemeyi deneyimleyebilecekler. PC oyuncuları: Steam ve GOG hesaplarından güncellemeyi kontrol edebilirler.

Yapılan iyileştirmelere değinecek olursak PC ve Xbox oyuncularına hitap eden yenilikler var. Buna göre Alt+Enter ile oyunu pencere/tam ekran moduna almak isteyen oyuncuların oyunun yanıt vermemesi sorununu artık yaşamayacaklar. Ek olarak Steam üzerinden satın almış oyuncular içinse dil ayarı ve eksik dosyalar için yenilikler var. Oyunun dili, Steam yazılımının diline göre otomatik ayarlanacak. Örneğin: İngilizce kullanıyorsanız otomatik olarak İngilizce olacak. Bir diğer özellikse Steam’in yıllardır sunduğu eksik veya bozuk dosyaları indirme özelliği oyuna otomatikleştirildi. Yani birkaç dosyanızda sorun varsa oyunu baştan kurmanız gerekmeyecek, Steam tespit ettiği hasarlı dosyaları baştan indirecek.

Xbox oyuncularına özgü iyileştirmelere bakacak olursak sahnenin kararması sırasında oturumun kapatılmasının, oyunun kısmen yanıt vermemesine neden olması sorunu giderlmiş. Öte yandan Xbox kılavuzu ve duraklatma menüsü arka arkaya hızlı bir şekilde kapatıldığında, duraklatma menüsünün kendi kendine tekrar açılması da ortadan kaldırıdı.

Cyberpunk 2077 Patch 1.23 iyileştirmeler

  • Bir NPC’yi öldürdükten ve arabalarını çaldıktan sonra, vücutlarının arabada sıkışıp kalması sorunu düzeltildi.
  • Adam Smasher, artık saldırı aşamaları sırasındaki animasyonlar sırasında hasar almayacak.
  • Bir NPC’nin vücudunu düşürmenin, çok fazla yıkıma neden olması sorunu düzeltildi.
  • Cataresist siber yazılımı artık düzgün çalışıyor.
  • Çeşitli görevlerde Johnny’nin hayalet görünümü düzeltildi.
  • NPC’lerin kıyafetlerinde, kırpma ile ilgili çeşitli sorunlar düzeltildi.
  • Badlans’deki kayaların görünümü düzeltildi.

Patch 1.23 ile alakalı tüm yenilikler

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz