Cyberpunk 2077 neden ertelendi? Büyük iddia

0
Cyberpunk 2077

Çıkış tarihi olarak aylar öncesinden 16 Nisan 2020 tarihi verilen Cyberpunk 2077, geçtiğimiz günlerde eylül ayına ertelenmişti.

CD PROJEKT RED yaptığı açıklamayla birlikte eylül 2020 olarak güncellediği çıkış tarihinin arkasında neler yatıyor?

Cyberpunk 2077 neden ertelendi?

Birkaç gün önce erteleme açıklaması yapan şirket, oyuncuların pekte hoşuna gitmeyecek bir nedenden dolayı oyunu erteleme kararı almıştı. Geçtiğimiz günlerde haberimizde resmi açıklamada bu durum yer alamsa da ortaya atılan iddialara göre oyunun performans sorunları nedeniyle ötelendiği söyleniyor.

Polonyalı Borys Niespielak’a göre, şu anda piyasada olan konsolların oyunun gecikmesindeki ana faktör.

Niespielak’a göre tam olarak PlayStation 4 ve Xbox One’da – özellikle ikinci konsolda – performans sorunları yer alıyor. Bu açıklamada hangi Xbox modeline atıfta bulunulduğunu bilmiyoruz.

Ancak konsolların 2020 model oyunlar için artık yeterli gelemeyecek mi? Sorusunu sormamıza neden olan bu iddia, PlayStation 5’in rafa gelişi ardından PlayStation 4 Pro’nun grafik kaybı mı yaşayacak? Sorusunu da akıllara getirmiyor değil.

CD PROJEKT RED‘in ocak 2020’ye kadar sorunların tam anlamıyla giderilmeyeceği durumda oyuna öteme yapacağı biliniyor. Borys Nieśpielak, oyun dünyasında başarılı bir isim de olsa henüz CD PROJEKT RED’ten resmî bir açıklamanın gelmediğini hatırlatalım.

Sizce Cyberpunk 2077 neden ertelendi?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz