Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 FPS artırma modu geliştirildi. CD Projekt RED tarafından yayımlanan oyuna her geçen gün eleştiri yapılmaya devam ediliyor. GeForce 970, 1050 Ti ve RTX 2060’dan daha nice kesim ekran kartı sahibi oyuncuların oynayabildiği CP77, FPS sorunları yaşatabiliyor. Özellikle GTX serisi ekran kartları yavaş yavaş gerilemeye başladılar diyebiliriz. Lakin yapım optimizasyon açısında da sorunlar teşkil ediyor. RTX ekran kartlarında bile 4K’da FPS düşüşleri yaşanırken, PlayStation 4 gibi konsollarda da oynanamama sorunu gündeme gelmişti. Xbox ve Sony cephesi iade taleplerini %100 işleme alacağını ifade etmişlerdi.

Cyberpunk 2077 FPS artırma yöntemi

Programcı CodeZ1LLa’nın geliştirdiği ‘EZ Optimizer‘ isimli yazım vasıtasıyla CP77 için 30 FPS’ye kadar artış sağlanabildiği öne sürülüyor. Gizli geliştirici ayarlarını değiştirerek oyunun performansını artıran bu yazılımı kullanmak da oldukça basit. İlgili dosyayı Cyberpunk 2077’nin kurulu olduğu dosya konumuna koymanız yeterli. Bundan sonra seçim yapabileceğiniz 4 seçeneğiniz olacak. Bunlar sırasıyla Max Boost, Balanced (Dengeli), Default (Varsayılan) ve Disable Async Compute (Async Hesaplamayı Devre Dışı Bırak). Bu seçeneklerin açıklaması ise şöyle;

FPS değerlerinden bahsetmek gerekirse geliştirici, GeForce 1070 Ti ekran kartıyla varsayılan ayarlarda ortalama 42-51 FPS aldığını belirtiyor. Dengeli moda geçildiğinde FPS 54’den 71’e yükselirken, Max Boost modunda ise FPS 51’den 80’e kadar çıktığını ifade ediyor.

Max Boost: Mümkün olan en iyi görüntü doğruluğu sağlar ve performansı önemli ölçüde artırır. Bu seçenek, GeForce GTX 1060 ve altı ekran kartları için tavsiye edilir.


Balanced (Dengeli): Görüntü kalitesi ve performans arasında makul bir denge sağlar. GeForce GTX 1070 Ti’dan GeForce RTX 20 serisine (Turing) kadar tavsiye edilir.


Default (Varsayılan): Ayarları oyunun varsayılan yapılandırmasına geri döndürür:

Disable Async Compute (Async Hesaplamayı Devre Dışı Bırak): Bu seçenek, GeForce GTX SKU’ları için performansı artırmaya yardımcı olur ve NVIDIA’nın yeni RTX modelleri için önerilmez.

Google News Abone Ol

1 Yorum

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz