Cyberpunk 2077 sorunlara rağmen 13 milyon kopya sattı!

0
Cyberpunk 2077

Analist Daniel Ahmad tarafından tespit edilen bir açıklamaya göre Cyberpunk 2077 oyunu 13 milyon kopya satmayı başarmış.

CD Projekt Red tarafından paylaşılan bir bilgiye göre tüm sorunlarına rağmen 20 Aralık itibarıyla 13 milyon kopya satmayı başarmış Cyberpunk 2077. Belirtilen rakamlarda oyunu satın alamadığımız PSN üzerinden verilen 8 milyondan fazla ön sipariş de dahil.

Cyberpunk 2077 hakkında daha fazla haber için tıklayın

Dijital ve perakende satış noktalarından yapılan satışların toplamını işaret ettiğini belirtelim. Oyun böylelikle ilk 10 günlük oynanabilir olduğu süreçte 780 milyon dolardan fazla gelir elde etmişti. Rocstar tarafından geliştirilen Red Dead Redemption ilk haftasonunda 725 milyon dolar gelir elde etmişti. Call of Duty Modern Warfare ilk üç gününde 600 milyon gelir elde etmişti.

Firmaya oyun nedeniyle yatırımcılar tarafından davalar açılmıştı. Sony Cyberpunk 2077 oyununu satıştan kaldırdığını duyurduğunda firmanın hissede kaybettiği değer sonucu şirket 1.8 milyar dolar değer kaybetse de sonradan toparladı. CD Projekt Red tarafından paylaşılan bu rapor dava açan yatırımcıların içine bir miktar da olsa su serpmek için paylaşılmış olsa gerek.

Ancak raporda iade edilen oyunlar pek tabi yer almıyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz