Valve’den CS:GO için güncelleme hamlesi!

Valve CS:GO için yeni bir güncelleme yayımlayabilir!

0
CS:GO Güncelleme

Valve CS:GO güncelleme olayıyla gündemde. 2017 yılına kadar en büyük FPS oyunlarından birisi olan yapım, yeniden dirilmeye hazırlanıyor. 2012 yılında yayımlanan oyunu pek çok oyun sever ön sipariş vererek satın almıştı. Yıllarca ücretli olarak satılan Counter-Strike: Global Offensive, geçtiğimiz dönemde ücretsiz yapılarak tepki çekmişti. Ücret ödeyen oyuncuların Steam hesaplarına Sadakat Rozeti verilmişti.

CS:GO güncelleme ile dirilmeye hazırlanıyor

Source 2 oyun motoruyla yenileneceği iddia edilen Counter-Strike: Global Offensive, oyuncuların müjde almışçasına beklemesine vesile oldu. Grafiklerin iyileştirilerek daha iyi bir oyun deneyimi sunulması beklenen güncelleme, gerçekleşmesi durumunda düşük sistemli oyuncuların artık CS:GO’yu oynamayacağı anlamına geliyor. Bu haberler bir CS:GO e-spor takımının başkanı olan Nors3 tarafından desteklenince oyuncular ümitli bekleyişe girdi.

Nors3, Twitter’da yaptığı paylaşımda, Source 2‘nin CS:GO’ya önümüzdeki 2 ay içinde geleceğine yönelik haberler güvenilir görünüyor. Çünkü ben de güvenilir kaynaklardan duydum, ancak resmi olmayan tarihlere asla %100 güvenemezsiniz. Süreyi ikiyle çarpsanız iyi olur.” dedi.

ESL One Rio Major 2020 turnuvasının da Corona Virus nedeniyle iptal edilmesiyle birlikte Valve’nin önümüzdeki iki ayı boş durumda. Bu süreçte CS:GO’nun Source 2 motoruna aktarılması haberi bu yüzden olumlu görünüyor. Ancak şirketin bu süreçte oyunu optimize etmekte sorun yaşayabileceği ve oyun deneyiminin de iyi olmayabileceği riskle birlikte gerçek de olabilir.

Dört milyon oyuncunun oylamasından geçen yapım rakiplerini çatlatır nitelikte yüzde 87 olumlu oy almış durumda. Ülkemizde 24 TL’den satıldığı dönemde bile bütün kitlenin alarak binlerce saatini verdiği bu yapımın ölmediği yapımcı ekip tarafından da tescillenmiş oldu.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz