Twitter direkt mesaj için beklenen özellik geldi. Paylaşılan bilgilere göre artık kullanıcılar sesli mesaj atabilecek. Böylece yazmak yerine alternatif bir yolla mesaj gönderiminin önüne geçilmiş olacak. Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi platformlarda uzunca süredir var olan sesli mesajlar, nihayet mavi kuşlu sosyal medyaya da gelmiş oldu. WhatsApp işi ilerleterek mesajlara ses hızı değiştirme özelliği de getirmişti. Dileyen kullanıcılar, 1x, 1.5x ve 2x hızlarda sesleri açabiliyorlar.

Twitter sesli mesaj atma dönemi başladı!

2006 yılından bu yana aktif olan sosyal medya platformu kendini geliştirmeye ve rakiplerine ayak uydurmaya devam etmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

“Bu, insanlara ister hareket halinde olsunlar ister yazacak çok fazla şey olsun, kendilerini net ve hızlı bir şekilde ifade etmeleri için daha fazla imkan sağlayacaktır. Hands free yani eller serbest bir deneyim için, bir DM görüşmesinde, hesap sahiplerinin kayda başlamak için yeni ses kaydı simgesine bir kez dokunmaları yeterlidir. Tamamlandığında durdur simgesine dokunarak kaydı göndermeden veya silmeden önce kayıtlarını dinleme seçeneğine sahip olurlar. Alternatif olarak, ses kaydı simgesini basılı tutarak ve konuşmayı bitirdikten hemen sonra göndermek için yukarı kaydırarak da hızlı gönderebilirler. Her kayıt için 140 saniyelik bir sınır vardır. Herkesi, sesli mesajları kullanarak kendileri için önemli olan şeyler hakkında özel sohbetler başlatmaya teşvik etmek istiyoruz. Özelliğimizin Türkiye ve Nijerya’da nasıl kullanıldığını görmeyi ve bu denemeyle ilgili geri bildirimleri almayı dört gözle bekliyoruz.”

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz